Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerekednek van már...

2 éves gyerekednek van már Duplója? Ha igen, mennyi?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 2 éves, ismerőstől örökölt 2 doboz alapot. Párom szerint bőven elég neki ennyi, szerintem viszont minél több, annál jobb :)
2012. okt. 30. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2 évesen elég annyi. Az enyém most 3,5 és pár hónapja kezdett el jobban építgetni vele.Mármint, hogy már tudatosan, és hosszabban, nem csak 3-4 percig köti le.
2012. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira a kockákra, mint a figurákra érdemes "ráállni". Teszveszen, vaterán lehet kapni használtan is kitűnő állapotú emberkéket, állatokat, kiegészítőket stb., amelyek sokkal érdekesebbé teszik a játékot.
2012. okt. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Most ott tartunk, hogy ez még úgy-ahogy leköti, semmi más játék. Persze nem arra gondoltam, hogy 15-20 ezres készleteket veszek neki, csak mondjuk ilyen 1-3000 körül, amiben van emberke, vagy állat.
2012. okt. 30. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2 éves ikreimnek van 2 nagy doboz "sima" Duploja, és vagy 6-8 doboz exra (állatkertes, autós, zöldséges, stb. szett).


A férjem szerint ezekben az építőkockás játékokban pont hogy az a szabadság a legjobb, hogy építeni lehet belőlük, s nem az, hogy emberkék meg ilyenek vannak hozzá. Ezért vettünk sokat a sima elemekből.

De a második válaszoló hozzászólásában is van igazság, annyit tennék hozzá, hogy vannak korszakok, amikor az építés az érdekes, máskor meg a Duplo emberkékkel, autókkal, állatokkal, stb. való játék. Meg gyerekfüggő is persze, kit mi érdekel.

2012. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: 2. vagyok. Értem a férjed hozzáállását, én a sajátjaimon azt látom, hogy szívesebben építenek célzatosan valamit (garázst, babaházat, istállót stb.), és a játékot továbbfejlesztve a figurákkal szerepjátékoznak. Játék közben is bővítik, fejlesztik az építményeket, a szituáció igénye szerint. Persze van, amikor szétválik a két funkció, de a leírt játékok a gyakoribbak.

Mondjuk az enyének már nagyobbak, 6 és 3,5 évesek, de évek óta így játszanak.

2012. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hm, nemtudom, érthető voltam-e, szóval a figurák számára építenek. Persze építhetnének a plüssmacinak is, de ebben pont az a jó, hogy stabilan ráilleszthetők a figurák a kockákra.
2012. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gabszem ***** válasza:
Kislányom karácsonykor lesz 10,5 hós, és mi már akarunk neki venni Duplót, amiben csak nagy kockák vannak. Ha még nem is tudja összerakni , már tud vele játszadozni.
2012. okt. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1 évesen kapott egy alap csomagot a dédiktől, azt a dobozt amiben a kutyus van :)ezt bővítettük 2 éves korában 2 szettel, egy micimackóssal és egy toy storyssal.

keresztelőjére pedig megkapta a "számos" dupló kockákat.így most pont egy ikeás tárolós doboznyi legója és van csak egy autóval, 2 emberrel és a tankolós szettjével játszik :D

persze idén karácsonyra is hoz a jézuska egy kisebb szettet, mert szerintem is akkor jó ha sok van, de ha nem fog jövőre többet játszani akkor majd ha nagyobb lesz kap csak legközelebb rendes legot :)

2012. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt a kisfiam mikor karácsonyra megkapta az első adagot. 1 cs. amiben csak sima és mintás kockák voltak különböző méretben, és 1 kis csomagot amiben 1-2 állat, nyitogatható ablak meg még pár apróság volt. Aztán szülinapra, névnapra és a következő karácsonyra ismét kapott 1-1 pakkot, mert imádja. Amikor éppen busz őrület volt, akkor a buszos készletet kapta meg, most a 3. szülinapjára pedig a nagy családi házat.

Mivel elég húzós az ára "csak úgy" nem veszünk neki, mindig alkalmakhoz kötjük és mivel imádja, a nagyszülőktől is általában azt kap.

Most 3,5 éves :)

2012. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kislányom van, 13 hónaposan kapta az első szettjét, nagypapa malaccal, mert éppen le volt árazva a tesco-ban 690 Ft-ra.

Augusztusban volt 2 éves, most már az építőelemek száma 300 db fölött van, a szettekből pedig 1 év alatt megvettük neki ezeket:

nagymama+tyúkketrec (leárazva egy online legós áruházban)

állatóvoda (pontokért lehetett venni a Match-ben)

piacos szett (karácsonykor leárazva a tesco-ban)

állatok a farmon

ápolónő autója

rendőr kutyával

állatorvos nyuszival

Micimackó piknikezik

Verdák Piró


És vettünk egy nagy zöld alaplapot + 3 kis alaplapot is.


Nálunk nagyon nagy siker a lego, de én is és apa is nagy rajongók vagyunk, úgyhogy sokat ülünk le legózni a lányunkkal. Most 2 évesen már magától igényli az építkezést, többször is ő veszi le a polcról a dobozt, kedvenc játéka, hogy felépítjük a doktornéni rendelőjét (egy ajtó rajta 2 tető, egy fehér hosszú kocka az asztal, egy fehér rövid kocka a szék), és a doktornéni rendel, s meggyógyítja az állatokat. Ezt imádja eljátszani, mindig ő irányít, hogy éppen melyik állat menjen, és annak mi baja van (fáj a füle/lába/pocakja), és a doktornéni meggyógyítja (bekötözi = "köt-köt-köt" vagy bekeni a lábát kenőccsel :-)).


Én a fentiekhez kiegészítésként még vettem a vaterán nagy tigrist, nagy jegesmedvét és nagy barnamedvét is, így lett anyukájuk a maciknak és a kistigrisnek. Ez különösen tetszik a lányunknak. :-)

Nemcsak a legóhoz használja őket, hanem más játékokkal is kombinálja, van, hogy az úton mennek az állatok, van, hogy a tv elé sorakoztatja őket, máskor a játékházikóba költöznek be, vagy épp a játékkonyha mosogatójában fürdenek.


Szerintem érdemes sok legót beszerezni, de előtte megnézni, hogy mi érdekli igazán a kisgyereket. Nálunk az állatok nagyon mennek, a rengeteg építőkocka inkább apa kedvére van, olyan építményeket kreál belőlük, hogy csak nézünk. Épített már nekünk hajót, amin utaztak az állatok, garázst, óriási házakat, most épp Pirónak van egy tűzoltóállomás felépítve már hetek óta. Szóval ha megveszel egy doboz legót, akkor az azért jó, mert nem egy játékot veszel, hanem fantázia kérdése és olyan új játékokat is építhetsz belőlük, amiket más játékokkal lehet variálni. Nálunk a garázsba például a kis matchbox autók költöztek be. :-)

2012. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!