Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni oltással...

Bárányhimlő elleni oltással lett a gyereked himlős? és ha igen mennyi pöttye volt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 09:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Na, ezekre a válaszokra én is kíváncsi leszek majd. A kisfiam 2 évesen kapta meg a védőoltást, mielőtt bölcsibe került volna, akkor azt mondta a doktornő, hogy nem lesz bárányhimlős. Most 3 éves, többen voltak már bárányhimlősek, de ő valóban eddig még nem kapta el. Minden jót Nektek!
2012. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! nálunk is himlőjárvány van és ezért vagyok kíváncsi.
2012. dec. 14. 11:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző nap voltak itt látogatni a barátjai a fiamnak. Másnapra kijött rajtuk a bárányhimlő.

Az én két oltott gyerekem nem kapta el, pedig fél napot együtt voltak a pötty előtti napon.

2012. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mivel a bárányhimlő 2 hétig lappang, nemigen az előtte napi találkozástól lettek bárányhimlősek:D


A fiam nem kapta el egyáltalán.

2012. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A bárányhimlő akkor fertőz amikor még nem jön ki, illetve közvetlen pöttyös napokon, míg le nem szárad.

Az én két gyerekem NEM kapta el, mert azóta már eltelt 1,5 hónap.

Igen, ha nem kaptak volna oltást, akkor elkapták volna az előző napi találkozás alkalmával:D

2012. dec. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom bárányhimlő oltásra pár nappal pöttyös lett 3-4 pöttyel. Ez ugye az oltás miatt, plusz náthás lett.


Azóta voltunk gyerekközösségben, ami után 4 napra hívtak telón, hogy figyeljek, mert az egyik gyerek himlős lett ott. Ekkor utánanéztem a neten, és hát a himlő csak a kiütés előtti 2 naptól kezdve fertőz, és 2 hétig is lappanghat! Lányom nem is kapta el.


Az bizonyos, hogy az oltás NEM véd a fertőzéstől! A gyerek elkapja a fertőzést, de enyhébb lefolyású lesz! Ez tény!

2012. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk az egyik gyereknek csak nhány pöttye volt a másik meg nem kapta el. mindkettő megkapta az oltást. Amúgy meg a Pox clin hab volt a megmentőnk, mert nem viszkettek a pöttyök a hab hatására.
2012. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!