Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adnátok neki a helyemben?

Mit adnátok neki a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Akkor ott kezdem hogy januárban lesz 2éves a Kislányom.

Szerda reggelre 38.5fokos lázzal keltünk.Délelött nem volt neki akkor reggel kapott 5ml Nurofent.Enni nemnagyon akart.Ebéd utáni alvás 40perc akkor is hőemelkedéssel kelt már ami feljebb ment kapott megint Nurofent.Reggel felhivtam a dokit 3x5ml nurofent mondott semmi mást.Aztmondta ez egy ilyen vírus.Hozzáteszem ő mindenre ezt mondja.Be nem vittem mivel nálunk hányásos-hasmenéses virus tombol.Szerda este fürdés után felment neki 38ra.Adtam neki Nurofen kúpot.Azt tudni kell hogy ő annyira nem szereti a kúpot hogy hányásig sírja magát.Pedig gyors vagyok.:-( A kúp beadása után 1órával mértem feljebb ment neki.Hívtam az ügyeletet mitévő legyek.Aztmondták a Nurofen kúpot felejtsem el.Adjak neki rögtön Naturlandos kúpot.Na megint nagy sírás.Utána ki is dőlt.Azóta nem volt láza éjjel sem.Tegnap evett ivott rendesen.Mára reggelre köhög és kezd tellni az orra.Nincs tele kap levegőt de hallani hogy van benne.Hívtam a dokit.Aztmondja adjak neki stodal szirupot.Mondtam neki sinupret van itthon aztmondja azis jó.Szóval ma este már kapott sinupret cseppet.Eddig nem köhögött vészesen talán 2óra alatt egyszer de most hogy hat a gyógyszer többet.Nem hurutosan csak szárazan.Véleményeket kérnék mit hogyan adjak neki?Sinupretet reggel meg délben este meg Sinecod cseppet?Azt olvastam hogy ez nyugtatja estére hogy ne köhögjön.Van itthon még calciumscom,Baby Luuf balzsamom.Nemtudom mit hogyan lehet egyszerre.

Dokit hivni nemtudom már.Bár elég rossz véleménnyel vagyok róla.2x kezelte férre a Lányomat.

Köszönöm előre is a választ!

Bocsi ha hosszű voltam.



2012. dec. 7. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudok, hogy a Sinecod köhögéscsillapító, azt mindig alvás előtt és/vagy alatt kell, amikor nem tud aludni a köhögéstől.

Amikor meg felébred, akkor lehet adni valamilyen köptetőt, tehát azt is napi kétszer, reggel és a délutáni alvásból ébredve.

A Calcimusc is nyálkaoldásra jó, annak adagolását viszont a doki szokta megmondani, de max. 3x1 ml egy két évesnek.

A többit nem ismerem igazán, illetve a Sinupretet én szoktam használni terhesen és szoptatósan, de tablettában, amikor az arcüregem tele (nekem allergiám is van), szóval gyereknél nem használtam még...


Jobbulást a kicsinek!

2012. dec. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, a Sinecodot csak orvosi utasítás alapján lehet adni. Én nem mertem anélkül. A Calcimuscból nyugodtan mehet 2x fél ampulla, ha nagyon folyik az orra, akár 2x1 is.
2012. dec. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sinecod estére, lefekvés előtt, Sinupret mehet naponta 3x, mert ez nyákoldó. Ha hurutosan köhög nappal, akkor a köptető, amúgy nem. Éjszakára nem szabad köptetőt adni!

Nekünk száraz köhögésre Sinecodot írt fel a doki, napont 3x 15 cseppet.

Bay Luuf balzsam éjszakára mehet. Én is azt kenem neki.

Nagyon jó orvosunk van.. És orrszívás, ha folyik.. ha nem, akkor a Sinupret meg fogja indítani a nátháját és az jó, mert 3-4 napig folyik majd az orra, de utána elmúlik. Ha már folyik az orra, akkor pedig mehet a Nasivin orrcsepp is naponta 3x!


jobbulást.

2012. dec. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Sinecod száraz köhögésre jó, a nyákoldást pedig megakadályozza, ezért nem jó hurutos köhögésre. Ha adsz belőle neki, figyeld meg, csillapítja-e a köhögését, és ha nem használ, akkor nem szabad többet adni, nehogy többet ártson vele az ember, mert ez tényleg csak orvos utasítására szedhető. Itass vele sok folyadékot, én mindig adtam ilyenkor a kakukkfűteát is, de jó a kamilla, hársfa, bodza, kétéves már ihatja. A calcimusc is jó, vagy a Fenistil- cseppek, bár ezt is orvos írja fel. Én ügyeletes orvosnak azért megmutatnám, a házidokit meg cseréld le, ha úgy gondolod, hogy nem bízol meg benne.

Jó gyógyulást!

2012. dec. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nàlunk mindkèt gyerek benyelte ezt a vìrust. Nappal köptetőt adtam nekik. Estère nagyon jòl bevàlt a làndzsàs ùtifű esti vàltozata, mèg a baby luuf. Ezek mellett kaptàk a calcimuscot naponta 3*fèl ampullàt. Sajna nagyon makacs egy nyavalya, a nagyobbikom màr 1 hete köhög, de màr javul, a kicsi nekem is 2 èves, ő hamarabb túl volt rajta.


Jobbbulàst

2012. dec. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!