Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam 2 napja óvodás...

3 éves kisfiam 2 napja óvodás és lehet hogy gondjaink lesznek?

Figyelt kérdés

Nem volt bölcsis, csak óvoda előtt 3 hónapig heti 3 délelőtt mentünk családi napközibe. Nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt, kedves, segítőkész. (ezt még idegenek is megjegyezték a játszótéren) Mindent ért, de nem beszél, legalábbis mondatokban nem. Szavakat mond (egyre többet), de ezekből még sok olyan amit a saját nyelvén alkotott - más nem tudja mit jelent csak mi.

Tud önállóan enni csak nem akar! Pár kanállal eszik utána elkezd játszani az étellel, kilöki a tányérból és újabban a poharát is döntögeti. Így elhúzódik az étkezés és bizony sokszor bekanalazom neki, így megeszi, különben nem is enne semmit.


2 napja kezdtük az óvodát és ez már az első nap gond volt - erre sajnos számítottam is.

Leette magát, emiatt sírt, áttette az ételt a másik kisgyerek tányérjába stb... Persze így itthon megkínálom még ebéddel.

Januártól egész napos lesz az oviban, félek, hogy onnantól semmit sem fog enni.

Az öltözéssel is hasonlóképp állunk.


Ma reggel az öltözőben egy nagyobb (kb.4 éves) kisfiú öltözött az anyukájával és köszönés helyett így fogadott: "Nézd anyu itt van az az új kisfiú. Nem tud semmit, buta, nem tud enni, az óvónéni elvette a poharát" stb... Majd gúnyolódott az egyik szón, amit a kisfiam a labdára használ.

A legszomorúbb számomra az volt, hogy az anyukája mindezt szó nélkül hallgatta és mosolygott azon amit a fia mondott.

3-ig számoltam és nem szóltam rá semmit, mert váratlanul ért és nem vagyok az a vitatkozós típus.

Félek, ha ez már a 2. napon így van, mi lesz később?


2012. dec. 5. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

nem én voltam

most te minősítetted magad

2012. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne haragudj, de ebben tényleg te is ludas vagy. Tény, hogy a gyerekek nem fejlődnek egyformán, van aki másfél évesen önállóan eszik, míg mások jóval később, de igaz ez az öltözködésre is vagy bármi másra. Nekem is 2 tök különböző gyerekem van.

Viszont 3 évesen ez tényleg nagyon gáz! Nem a gyerek, hanem az, hogy kanalazod az ételt a szájába. Tényleg te csinálod rosszul, hidd el és az első lépés, hogy ezt felismered, mert csak így fogsz tudni segíteni a gyereknek a beilleszkedésben.

2012. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gáz az, hogy nem beszél egy három éves gyerek. (logopédus vagyok) Vidd el egy vizsgálatra a helyi nevelési tanácsadóba, mert ez már valószínűleg megkésett beszédfejlődés. A többi amit leírsz, nevelési hiba, igazából neked kell változtatnod. Az sem jó, hogy a gyerek azt látja, hogy nem véd meg az anyukám másoktól. Ezt fogja tovább vinni, és nem lesz képes saját magát sem megvédeni a többiektől. Ha te nem változtatsz ezeken a dolgokon a gyerek számára szenvedés lesz az óvodai élet éveken keresztül, de hidd el jelenleg a nem beszélése a legnagyobb gond.
2012. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Valaki jól lebunkózott priviben, mert szerinte lepontoztam.

Gratulálok, nagyon inteligens!

2012. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!