Hogyan tűrik a munkáltatók, ha a bölcsis/óvódás korú gyerek gyakran betegeskedik?
Én kereskedelemben dolgoztam, logisztikán.
Körülöttem sok szülő volt és gyakran hiányoztak. Persze ekkor a többi osztályon lévőnek hosszúznia kellet, ami egy idő után a többségnek nagyon idegesítő volt.
Pl. nem 8 órát vagy bent, hanem 12 órát és úgy 2-3 héten keresztül. Ezt a napi plusz 4 órát senki nem fizeti ki neked. Viszont lecsúsztathatod.. már ha tudod. Mert mire sikerülne az adott osztályos kollégáknak egyeztetnie a beosztást, hogy ki mikor jön, az adott kolléga (aki miatt az egész van) újra táppénzen van otthon a gyermekével.
Elég nehéz és kínos téma ez. Viszont mind a két oldalról meg kell és lehet érteni az embereket!
Nekem volt olyan hónapom, hogy egyik kollégám helyett minden nap dolgoztam (hétvégén is) reggel 8-este fél9-9-ig. Alapból 8-kor zárunk, de mire a kasszások leszámoltak mindent, mire bezártam ... szóval érted, alig pihentem.
2. héten úgy mentem már dolgozni, hogy hulla voltam.
Pedig akkor se családom nem volt még, se kutyám-macskám. Éltem a fiatalok világát.
A fizetésem természetesen egy centtel sem nőtt... volt majdnem 2 hét "szabim", ha a csúsztatásokat nézem csak.
Amikor a kollégám visszajött a tp-ről, annyit se mondott, hogy X napig ne gyere be, helyettesítelek. Elment szabira.
3 hétig volt megint távol, ebből 1 hét tp volt megint a gyermeke miatt.
Amikor visszajött dolgozni, az áruházvezető már meg se kérte, hogy átöltözzön. Kirúgták.
Sajnáltam szegényt, de nem az én döntésem volt. Beleszólásom se volt. Állítólag már hónapokkal előtte kiakarták rúgni a sok tp miatt, de az áruházvezető védte őt is, mint a többi szülőt nálunk.
Viszont az neki is berakta a kulcsot, amikor tp után egyből elment szabira.. szóval ez nem így működik.
Az én munkahelyem egyébként eléggé család centrikus és megértőek. Egy bizonyos szintig!
Szept.-október környékén megyek vissza dolgozni, de én már most közöltem a főnökömmel, hogy nem nyitok, nem zárok. Nem vagyok hajlandó egy héten 2-nél többször hosszúzni senki kedvéjért sem.
Megértette. Kirúgni nem fog, nem is tud. Mivel én az anyacéggel állok szerződésben, kint külföldön.
Az igazat megvallva, én mielőtt terhes lettem, megbeszéltem a férjemmel, hogy valószínűleg munkanélküli leszek, mire a végére érünk a gyednek. Sajnos a szakmámban nem jellemző, hogy vissza lehet menni szülésről. Így az első pillanattól kezdve a baba melletti sokadlagos gondolatom az, hogy mit lehetne csinálni, ha lehet vállalkozóként utána.
Ha sikerülne mégis visszamennem, akkor a férjemmel felváltva gondolnám a táppénzt, illetve ebbe anyuékat is belevonnám, így csak minden harmadik esne rám és a férjemre is.
Felváltva vagyunk itthon vele, így egyikünk sem esik ki annyira a munkából, hogy nagyon feltűnő lenne.
Nagyon sok helyen nem nézik jó szemmel. Sőt egyre többször van "hála kedves kormányunknak", hogy amint visszamegy anyuka dolgozni szépen megszabadulnak tőle, mert most már nincs védettség sem. Aztán nesze neked szüljél 4-et 5-öt de jó, akkor nem lesz családon belüli erőszak, nem csökken a népesség stb. Eh.........nagy marhák.
Nekem óriási mázlim van, mert egyrészről olyan munkát végzek, hogy nem kell helyettem másnak dolgoznia, másrészről pedig elég toleránsak a cégnél.
Jól tudták, hogy 2 kisgyerekem van, így 2x eséllyel lesznek betegek, de eddig még nem volt gond (kopp-kopp-kopp).
Mondjuk szerencsére ők sem olyan betegesek és nem is mindig én megyek táppénzre velük.
Na meg itthonról is szoktam dolgozni a laptopon vagy telefonon intézem a benti ügyeket, szóval gondolom a hozzáállásom is számít...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!