Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam 2 napja óvodás...

3 éves kisfiam 2 napja óvodás és lehet hogy gondjaink lesznek?

Figyelt kérdés

Nem volt bölcsis, csak óvoda előtt 3 hónapig heti 3 délelőtt mentünk családi napközibe. Nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt, kedves, segítőkész. (ezt még idegenek is megjegyezték a játszótéren) Mindent ért, de nem beszél, legalábbis mondatokban nem. Szavakat mond (egyre többet), de ezekből még sok olyan amit a saját nyelvén alkotott - más nem tudja mit jelent csak mi.

Tud önállóan enni csak nem akar! Pár kanállal eszik utána elkezd játszani az étellel, kilöki a tányérból és újabban a poharát is döntögeti. Így elhúzódik az étkezés és bizony sokszor bekanalazom neki, így megeszi, különben nem is enne semmit.


2 napja kezdtük az óvodát és ez már az első nap gond volt - erre sajnos számítottam is.

Leette magát, emiatt sírt, áttette az ételt a másik kisgyerek tányérjába stb... Persze így itthon megkínálom még ebéddel.

Januártól egész napos lesz az oviban, félek, hogy onnantól semmit sem fog enni.

Az öltözéssel is hasonlóképp állunk.


Ma reggel az öltözőben egy nagyobb (kb.4 éves) kisfiú öltözött az anyukájával és köszönés helyett így fogadott: "Nézd anyu itt van az az új kisfiú. Nem tud semmit, buta, nem tud enni, az óvónéni elvette a poharát" stb... Majd gúnyolódott az egyik szón, amit a kisfiam a labdára használ.

A legszomorúbb számomra az volt, hogy az anyukája mindezt szó nélkül hallgatta és mosolygott azon amit a fia mondott.

3-ig számoltam és nem szóltam rá semmit, mert váratlanul ért és nem vagyok az a vitatkozós típus.

Félek, ha ez már a 2. napon így van, mi lesz később?


2012. dec. 5. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Sajnos én ebben nem tudok segíteni, mert az én fiam még csak 1 éves, de én is nagyon félek az ilyenektől. Ráadásul én nem vagyok az a típus aki ilyenre nem reagálna... Nagyon sajnálom, h ilyen szituációba kerültél. :( Remélem valaki tud valami jó ötletet adni neked. Vagy miért nem beszélsz az óvónővel erről, hát ha ő tud valamiben segíteni...
2012. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ne haragudj hogy ezt írom, de ez a te hibád. A te felelősséged felkészíteni a gyereked a közösségre, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe. Ugyanakkor nem hagytam volna szó nélkül a másik anyukát sem.
2012. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Hát sajnos én is csak azt tudom írni, hogy óvodaéretlen a gyermeked! Korától sok mindenben el van maradva! Miért nem vitted már szakemberhez??
2012. dec. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem a te hibád! lehet, hogy későn érő! de én a helyedben az orvossal konzultálnék
2012. dec. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Ne hallgass a tökéletes gyerekek anyukájára!

Az önellátási feladatokat az ovi kis csopiban kellene tanítani a gyerekeknek, csak gondolom a szokásos sok gyerek és kevés óvónő felállás van. Egyébként biztosan szerepet játszik az is, hogy nem akar ovis lenni, mint sok gyerek. Beszélj az óvónénikkel és gyakoroljátok ami nem megy.

Ha nincs semmi gond, akkor a beszéde be fog indulni és helyetted fog válaszolni a szemtelenkedőknek!

2012. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de az én gyerekem sem tökéletes, sajnos. De amit a kérdező leírt az 3 évesen nem normális dolog. Nem bekanalazni kellene a gyereknek pl. hanem tanítani egyedül enni. Öltözés szintúgy. Nem a gyerek irányít. Mi is megharcolunk ezekkel nap mint nap, de azért csinálom hogy a gyerek ne a közösségben szembesüljön ezekkel, hanem inkább otthon. Kényelmesebb lenne nekem is etetni meg öltöztetni, de ártok vele.
2012. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

az igaz, hogy nem normális dolog, de az is, hogy nem a szülő hibája!

a kérdező elmondta, hogy a gyermek nem enne semmit, ha nem etetné

2012. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Már bocs, de ha éhes lesz, enni fog. Az enyém is ilyen volt, de nem lehet ráhagyni. Ha játszik és dobálja az ételt, elveszem. Nem kap nasit, vagy más kaját, csak a következő étkezésnél. Max 1 hét és megtanulja hogy enni kell.
2012. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is beleszólok kicsit.

Két dolog ütöttem meg a szemem, kanalazod neki az ételt?

Nem jó, sürgősen szokj le róla. Nem kisbaba már, akármilyen nehéz is, de bizony eljön az az idő,amikor muszáj önállóságra szoktatni.

Ha nem eszik, nem eszik. Meg kell neki mondani, h itt az ebéd, választhatsz, vagy eszel, vagy éhes maradsz, vacsoráig semmi nasi, nincs újraterítés.

Választhat. Valószínűleg először nem fog enni, aztán hisztizik, h olyan éhes, kérlelni fog.Muszáj kitartanod, nem azért mert muszáj kegyetlennek lenni, hanem az ő érdekében.

Minden indulat nélkül, mondd el neki, h tudod megbeszéltük...

Vacsorára újra kínálod, ha még mindig dacol, semmi gond, kedvesen pakolj össze, feküdjön le aludni. Ha hisztizik, akkor is.

Másnapra garantálom, h nem lesz lusta enni...És akkor meg kell dicsérni, h milyen okos, milyen ügyes nagyfiú.


Amikor az én fiam két éves kora körül kiborította a poharát, vagy a tányérját, bizony elvettem tőle. Nincs. Az étel, ital nem játék.


A kisfiad úgy tűnik ezeket nem tanulta meg, és most ugyanúgy próbálkozik az oviban, ahogy otthon.


Olyan nincs, h nem fog enni az óvodában. Éhes lesz, a többiek is esznek, ő is hozzá fog szokni a szabályokhoz.

Azt azért megtenném, h beszélnék az óvónénikkel, gyanítom, h nem lehet túl jó a közösség, ha a kisfiú szabadon gúnyolódhat egy szón. Nálunk ilyen sosem fordulhat elő, ezért bizony szidás jár, főleg, h vegyes csoportba járunk.

A nagyok inkább segítenek, egymás kinevetése, csúfolása szigorúan tilos.

Az, h azt mondta a fiadra, h buta, nagyon rossz előjel, ezek szerint nem beszélgetnek a gyerekkel az óvónők, és nem igazán segítenek a beilleszkedésben.

3 nap után én még nem gondolkodnék, h kivegyem-e, vagy mi legyen, de az biztos, h jön a szünet, beszélgess a gyerekeddel el dolgokról, mik a szabályok, mit tehetünk meg, és mit nem.

Szép karácsonyt nektek!

2012. dec. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kösz a lepontozást. Úgy látszik nem őszintének kell lenni hanem sajnálkozni a bunkó óvónőkön. Én inkább azt a háromévest sajnálom akit csecsemőként tartanak. Ha az akadékoskodó válaszoló volt, gratulálok. Magát minősíti.
2012. dec. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!