Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisbabával elvinnétek a...

Kisbabával elvinnétek a nagyobb gyerkőcöt játszóházba?

Figyelt kérdés
2 hetes a kislányom, a nagyot már alig-alig tudom itthon lekötni, és lelkifurdalásom is van amiatt, hogy nem foglalkozom vele eleget. Most azt találtam ki, hogy elvinném néhanapján játszóházba, de ezt is csak úgy tudom megoldani, ha elviszem a picit is... Ti ki mernétek tenni ilyennek a babát? (hangzavar, sok inger, stb?)
2012. dec. 2. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Omszkitónál a játszóházba délelőttönként nagyon sok olyan szülő van, aki viszi a nagyobbat, és a pici babát.

Alszanak a picik szépen, a nagyok játszanak, a szülők meg beszélgetnek.

Hétköznap délelőtt kevés gyerek van, max. 10. Délután, meg hétvégén vannak rengetegen.

2012. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. dec. 2. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyre igen, amit már ismerek, és tudom, hogy kb. hányan szoktak lenni. Nálunk is volt több kisbaba (kendőben), olyan édesen elnézelődtek, ha épp nem aludtak. Szerintem még jót is tesz a babának, hogy ilyen pici korban elkezdheti a szocializálódást. A nagynak is jó, mert valami újra őróla szól, talán könnyebben alkalmazkodik ő is az új helyzethez, ha megtapasztalja, hogy a kistestvér érkezése nem akadályozza teljes mértékben az ő programjait.


Persze vannak veszélyei is (betegségek, túl nagy nyüzsi), de ezt fel tudod mérni, ha ott vagytok és legfeljebb hazamentek vagy megbeszéled a naggyal, hogy te sétálsz egy fél órát a kicsivel, ha van kedve, maradjon addig játszani. (Persze ha van ott felügyelő/ismerős anyuka, akire rá lehet bízni.)

2012. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!