Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírják alsós gyerekeitek,...

Hogy bírják alsós gyerekeitek, unokáitok a tanítás utáni különórákat?

Figyelt kérdés
Szegény gyereknek nem elég a napközi, hanem még utána el kell mennie akármire, és 6 óra után ér haza. Nem csoda, hogy fellázadnak.

2012. nov. 28. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én soha nem éreztem tehernek annak idején, mert azt csináltam amit szerettem. Ha korrepetálás céljából jártam külön órára, azzal meg nem tudtam mit csinálni, muszáj volt, akkor nagyon utáltam, de most 30 éves fejjel belátom, hogy a szüleimnek volt igaza, az én érdekemben küldtek különórára.

A lányom most ugyan még nem iskolás, csak ovis, heti 3× van különfoglalkozása, heti 2× táncol, és egy kézműves foglalkozása van, de egyáltalán nem érzi tehernek, imádja, pedig van hogy negyed hatkor hozom el az oviból. Boldog kiegyensúlyozott kislány.

2012. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én Dr. Vekerdy Tamás álláspontját vallva nem fogok saját akaratomból semmiféle különórát és terhet pakolni a sulin kívül a gyerekemre, akkor se ha bukásra áll és otthon sem fogok vele a suliról beszélgetni

igen, ezt is ő mondta és nem tudom miért de ösztönösen érzem hogy így helyes és otthon pihenjen, a suliba figyeljen és kész

2012. nov. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm mindennap különórákra hordja a gyerekeit, mert zenét tanulni muszáj (szerinte), sportolni muszáj, hittanra járni is muszáj stb. Mondjuk elviszi a nagyot egy különórára, addig ott rostokol, utána van egy órás szünet, addig megírják a házit, utána még egy különóra és utána mennek a kicsiért, el lehet gondolni, milyen későn. Szerintem egy agyrém.
2012. nov. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2-nek


Na azért kíváncsi leszek, hogy kerülitek majd ki a suli témát mikor hazaküldenek egy raklap házit. A struccpolitika ebben az esetben szerintem nem jó ötlet, de Te tudod. A gyerek érdeke is hogy milyen lesz a bizonyítvány, hogy esetleg csak segédmunkás lesz belőle, mert Te nem akartad különórára küldeni, holott bukásra állt, vagy esetleg lesz egy diplomája, és normális élete.

De Te tudod, én nem tenném.

2012. nov. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerinted egy szakmunkás miért ne lehetne boldog ember?

miért kéne diploma ehhez? (vannak diplomás utcaseprők de ezt biztosan tudod) annyira nem a sulitól függ milyen ember lesz

2012. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Áruld már el, hogy hol írtam hogy egy szakmunkás vagy utcaseprő nem lehet boldog?????????


De ha rajtam múlik biztos nem hagyom a gyerekemet elkallódni, hogy utcaseprő legyen 47 ezer forintért, mikor segíthetem azzal, hogy a lehető legjobbat kihozom belőle, és mondjuk 147 ezerből fog megélni.


Örökké hálás leszek a szüleimnek, hogy nem hagyták, hogy ne tanuljak és nem azt vallották, amit Te, hanem hajtottak, apu olykor éjszakába nyúlóan tanult velem. Most mindenem megvan, nem kell filléreznem, jó munkám van, azt csinálok amit mindig is akartam, nem a szüleim döntöttek helyettem. Sajna a megfelelő iskolai végzettség nélkül nem tartanék itt ahol most tartok.


Persze, mondják a pénz nem boldogít, de azért valljuk, be jó ha van és utcaseprőként meg a teszkóban árufeltöltőként senki nem fogja magát hülyére keresni. Ahhoz meg hogy valaki jó szakmunkás legyen nem elég elmúlatni az iskolában az időt, rengeteg plusz munka, plusz órák, plusz ráfordítás kell. És szerintem ebben mindenki egyetért!

2012. nov. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Eléggé elmentek a válaszok offffffffffba.

Amikor ötödikes koromban elküldtek német különórára akkori mértékkel mérve jó messze, karácsonyi és húsvéti szünet nélkül, távozáskor leköptem a tanárnő ajtaját.

Ma is a német nyelvet utálom a legjobban, de hiába, Magyarország >1100 éves legnagyobb mozdíthatatlan ellenségének a nyelvét tudni kell.

2012. nov. 29. 20:05
 8/11 anonim ***** válasza:
nem akartam vitát indítani én csak a Pygmalion effektusra gondoltam
2012. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ki hogy éli meg, én abból élek, hogy megtanultam németül
2012. nov. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a napközibe be van építve. Pl. Ha fociedzésre kell menni akkor fél 2 -től fél 3 -ig tart. Így nem kell napközi után rohangászni. És minden külön program a napközibe van beépítve. Kivéve hétfőn.
2012. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!