Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztaságban? Itthonra már szobatiszta.

Figyelt kérdés

19 hónapos múlt, mikor elkezdtük, ez október közepén volt. Ekkor kezdett el szólni itthon naponta többször és az utcán is h pisilnie kell. Levettem róla a pelust, sok baleset volt, de már szól előre ha pisilnie kell. Vannak még balesetek de nem vészes mennyiségben. Ott tartunk, hogy itthon sosincs pelenka és ha átmegyünk közelben lakó rokonokhoz, ismerősökhöz, akkor sincs. Utcára és alváshoz adok rá. DE! Sokszor száraz a pelus mikor hazaérünk sétából vagy szól egyébként út közben is ha pisilnie kell, de hát mondom h van rajtad pelus, pisilj bele. Viszont van mikor dugig van pisivel és nem is szólt. Alvásnál ugyanez. 2 órát kibír száraz pelenkával, de már 2,5-3 órát nem biztos.

Várjak tavaszig, hogy jó idő legyen és csak akkor vegyem le utcán is a pelust? Vagy bármikor bármilyen időben szoktak gyereket pisiltetni az utcán? De mire lehúzok mindent, harisnyát, nadrágot, bugyit... Nem pisilt még fűbe sosem, nem próbáltuk még, lehet nem is menne neki.


2012. nov. 23. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kislány?

Nekünk nyárra esett ez az időszak, de egyik lányommal még nyáron sem ment a fűbe pisilés. Legalább fél év volt, mire megtanulta. Addig vagy visszatartotta, vagy bepisilt, vagy cipeltük a bilit és az utcán biliztünk (jó móka! :o)


Én biztosan vérnék vele, mert már így is nagyon ügyes, jó időben vagytok, sőt, mondhatni korán.


abban az esetben próbálkoznék, ha ő kéri, hogy bugyiban szeretne aludni, és természetesen vízhatlan lepedőt tennék fel.

2012. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, kislány :)

Így beöltözve sztem nem tudnám megpisiltetni út szélén. Anya is ezt mondta, hogy anno ő is cipelte magával a bilit, mert csak abba pisiltünk :D

(Én még sosem láttam utcán biliző gyereket)

2012. nov. 23. 13:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ossze zavarodik a kislány azzal ha egyik pillanatban szolnia kell ha pisilni kell a másik percben meg azt mondod neki hogy hát van pelus rajta és engedje bele,szegény már a végére nem tudja hogy szolnia kéne vagy inkább bele engedje én azt javaslom hogy vedd le az utcán is a pelusát és hadd végezze el a dolgát kedvére :-D amugy gratulálok hogy már idáig eljutottatok nagyon ugyes
2012. nov. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se adjál rá pelust, összezavarodik. Az én fiam is korán kezdte. Ha mentünk adtam rá pelust, ha otthon voltunk nem adtam rá. Ha séta közben úgy láttam pisilnie kell, akkor bementem egy olyan helyre ahol van wc és megpisiltettem (pl:kávézó). Mai napig így van, most 24 hós és teljesen szobatiszta, éjjel is.
2012. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne adj rá pelust szerintem, főleg ha ilyen szépen szól. Ha nem kapcsolod be a bodyt rajta, akkor egy mozdulattal le tudod húzni a nadrágot, bugyit, felemeled az öledbe háttal magadnak, lábait megfogod a térde alatt, és pisilhet. Lehet hogy eleinte nehéz lesz neki elengedni, de pár alkalom alatt megszokja, hogy így is lehet. Az alatt az egy perc alatt meg nem fog megfázni mínusz fokokban sem.

Meg valamennyire tudsz időzíteni is, ha pl megvárod az indulással, amíg pisil, akkor jó eséllyel egy fél óráig nem fog újra kelleni neki.

2012. nov. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 20 hónaposan lett szobatiszta. Az elején én is féltem pelus nélkül elindulni, de összezavarni sem szerettem volna, így nem adtam rá. :) Indulás előtt mindig pisil, így 2 órát is kibír. Ilyen időben utcán már nem pisiltetném, mert elég hidegek vannak.

Ha vásárolni megyünk, pl. tescoba, ott el tudom vinni wc-re, ha kell. Sétálni meg nem sétálunk 2 óránál többet.

Most 2 éves és már elég ügyesen vissza is tudja tartani, ha kell.(ha esetleg baleset van), már nem hordunk bodyt, csak magas derekú bugyit és atlétát.

Éjszakára még van pelusa, de reggel már szól, hogy pisilni kell. Én hiába mondom neki, hogy van rajta pelus, nem hajlandó belepisilni, ha ébren van. :)

Szóval ne aggódj a pelus miatt, szerintem már nem fog szó nélkül bepisilni, ha nincs rajta. Most is csak azért van tele néha a pelenkája, mert nem tudja,hogy most mi legyen. Szóljon, bepisiljen a pelusba? Összezavartad. Ha érzi, hogy nincs rajta pelenka, szólni fog, hidd el.

Esetleg indulás előtt megbeszélhetitek, hogy nincs rajta pelus, szóljon, ha pisilni kell.

És még egy ötlet. Ha ennyire aggódsz, vegyél egyszer használatos papírbilit. Az elfér akár a táskában is, ha kell használjátok, aztán kuka.

Sok sikert! :)

2012. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Eltűnt egy rész a szövegemből.

Szóval: Mi egy váltás ruhával megyünk minden hova (ha esetleg baleset lenne)...

2012. nov. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

És ha ilyen hidegben baleset lenne út közben, hol öltöztessem át?

Húú hát eléggé izgulok ezen. 2 napja a szobájában voltunk, játszottunk és a szőnyegre pisilt mellém szó nélkül. Ma meg lent voltunk másfél órát és nem pisilt a pelusba. Egyébként 1,5-2 órát kibír pisi nélkül.

Egyébként éjjel is meglátszik h jobban vissza tudja tartani, mert sokszor átázott, párszor kel éjjel inni és ezért sokat pisil. De reggelente alig van a pelusban vmi, aztán bilibe meg sokat pisil.

Papírbilit hol lehet venni?

2012. nov. 26. 14:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha indulás előtt pisil, nem lesz baleset egy 2 órás séta alatt. Ne izgulj! :) Papírbilit DM-ben is lehet kapni, itt olvastam gyakorin.

Ha meg pl vásárlás közben (vagy játszóházban, vagy bárhol zárt térben) becsúszik, ott át lehet öltöztetni simán.

Mint írtam mi a könnyebb átöltözés érdekében már nem hordunk bodyt, csak atlétát és magas derekú bugyit, abból nem csúszik ki a betűrt atléta.

Valószínű, hogy a pelusba csak hajnalban kerül egy kis pisi.

Nálunk volt olyan az elején, hogy éjszaka szólt a kisfiam, hogy pisilnie kell és kérte a bilit. Párszor keltünk száraz pelussal is. Sokszor a hajnali tej/víz ivás alatt megtapogatom a pelust és még száraz. Aztán amikor felkel, akkor már van benne pisi. Most kicsit visszaestünk, mert hajnalra már jól tele a pelenka és a délutáni alvásnál is sokszor bepisilt. Érdekes, hogy ébredéskor... Így visszaadtam rá a pelenkát a délutáni alváshoz. Na azóta nem pisil be! :)Na, de nagyon korán lett szobatiszta, gondoltam, hogy lesz visszaesés.

2012. nov. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat (ma egy kicsit szétszórt vagyok :)).

Az, hogy játék közben bepisilt, úgy, hogy nem is szólt, még nagyobb gyerekeknél is előfordul. Nagyon belemerült a játékba, meg is feledkezett róla, elengedte a pisit. Emiatt se aggódj! Majd ahogy nő, elmúlik.

2012. nov. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!