Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves volt a kislányom...

3 éves volt a kislányom szeptemberben, és a tej ivást beszeretném vezetni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba volt 1 éves koráig, azóta a korának megfelelő junior tejitalt issza. Elérkezettnek látom az időt, hogy bolti tejet igyon. Hogy kell bevezetni? Higitani kell?
2012. nov. 21. 20:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem ajánlották a vizezést, teljesen felesleges.

Én úgy csináltam ,hogy összekevertem a tejitallal, így volt neki ismerős íz is. Aztán egyre kevesebb tejitalt kapott, és egyre több tejet. Nagyon gyorsan megszokta.

2012. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

nálunk nehezen ment az átszokás, mert nagyon megszokta a tejitalt, sőt a mai napig nem issza meg a sima tejet, csak a kakaót

én úgy csináltam hogy hetente 1 kanállal kevesebb port tettem a tejbe

2012. nov. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Fúj, én nem kínoznék egy 3 évest (sem) vizetett tejjel!

Próbáld pár napig felesben adni a tejitallal, ha elfogadja, 4-5 nap alatt teljesen elhagyhatod a tejitalt, és marad a sima tej.

2012. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi is leváltottuk a tejitalt a védőnő javaslata szerint:

az utolsó tejital elfogyása után nem vettünk többet (aggódtam is miatta).

1. nap minden étkezés előtt adtunk 1 evőkanál tejet.

2. nap minden étkezés előtt adtunk 2 evőkanál tejet.

3. nap minden étkezés előtt adtunk 3 evőkanál tejet.

4. nap reggel, délben és este 1 dl tejet és utána már annyit, amennyit kért a gyerek.

Ha bármelyik nap hasmenés vagy kiütés lépne fel, vissza kell térni az előző napi adagra. Szerencsére zökkenőmentes volt az átállás.

2012. nov. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem is tápszeres volt a babám, Én úgy csináltam, hogy eleinte 1/4 rész volt a tej, hogy lássam nem lesz-e allergiás reakciója és hogy szokja az ízét, ez ment 1-2 napig, azután fele-fele arányban, ez is pár napig (4-5 nap) majd csak nagyon kevés tápszert kapott már a tejhez és kb. 2 hét alatt teljesen át is szokott!! :)

Vizezni és forralni nem kell a bolti tejet!!!!!

Én mindig Friss dobozos tejet adok neki! Az sokkal jobb, mint az UHT-s!!! Ettől kezdve változatosan is adhatod Neki, kakaó, cikóriás tejes kávé, madártej, vaníliás tej, esetleg cukros tej formájában! :) Az Én kisfiam mindegyik formában szereti! :)

2012. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia,

a 2,8%-os tejet adhatod neki, azt nem kell vizezni. Azért szokták mondani a vizezést, mert a 3,5%-os nagyon zsíros, még a felnőttek gyomrát is megviseli.

Ételeket készítettél neki tejjel, pl tejberizst, tejbegrízt? Ezeket nyugodtan adhatod neki, és ha nincs gáz, apránként kortyokban is adhatod neki, vacsira, reggelire, akármi. Ha nem volt tejérzékeny a családotokban, valószínű nem lesz ezzel gondotok.


Zárójelben jegyzem meg, 3 éves korig én sem várnék ezzel. Talán pont a túlféltések miatt (is) ennyi az allergiás.


Sok sikert.

2012. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Opp, elfelejtettem, utolsó vagyok, szóval én is a kevesebb tejital-több tej módszerrel csinálnám.
2012. nov. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én másfél éves kisfiam sem ihat tejet,nem értem miért kell leszólni!
2012. nov. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!