Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves volt a kislányom...

3 éves volt a kislányom szeptemberben, és a tej ivást beszeretném vezetni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Tápszeres baba volt 1 éves koráig, azóta a korának megfelelő junior tejitalt issza. Elérkezettnek látom az időt, hogy bolti tejet igyon. Hogy kell bevezetni? Higitani kell?
2012. nov. 21. 20:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Ennyi idősen már rég kellet volna tejet innia. :/
2012. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem lehetett, mert nagyon alacsony a súlya, és a tejital kalóriadúsabb.Minden más tejterméket kap.
2012. nov. 21. 20:09
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
Először szerintem pici vízzel öntsd fel.és úgy add neki.de szerintem is már rég adni kellett volna neki.a fiam 16 hónapos és adok neki tejet,tejbegrízt meg ilyeneket.1 éves korától fokozatosan már lehet nekik adni
2012. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.pont egyszerre írtunk.mennyi a súlya?és mennyivel született?
2012. nov. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én hamarabb vezettem be. Soha nem hígítottam és nem is forraltam a bolti tejet.

Először főzelékkel adtam a lányomnak, utána magában is, vagy kakaóként.

2012. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Előbb kellett volna elkezdeni. Mondjuk két éve....
2012. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Koraszülött volt, 3 évesen nincs 10 kg. A legújabb javaslatok szerint 3 éves korig is el lehet húzni magát a tehéntej itatását, mert nagyon sok gyerek lesz/lett tejérzékeny. Persze főzelékben, levesben már evett tehéntejet, de még magában nem.
2012. nov. 21. 20:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
ha főzelékben már evett akkor nyugodtan adhatsz neki.csak tényleg előbb tegyél bele neki egy kis vizet.és úgy add.mondjuk 2 naponta adhatsz neki így higítva utána meg adhatok neki higitás nélkül.
2012. nov. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 21. 20:17
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Basszus ha semmi oka rá, hogy 3 évesen vezessen be tejet, akkor sem kell megszólni. Így gondolja és kész. Miért kell ilyeneket írni, hogy előbb kellett volna. Nem mindegy!!! Miért nem lehet normálisan válaszolni, mondjuk csak arra redukálni a válaszokat, hogy ki hogy vezette be a tejet a gyermekénél.


Bocsi!


Kedves kérdező! Én kikértem a gyerekorvos véleményét, azt mondta, hogy tök felesleges hígítani, mert ha vizezed, attól még nem lesz benne kevesebb allergén anyag, viszont kisebb lesz a kalória tartalma. Sőt azt mondta, hogy a normál dobozos tejet ne is forraljam.

Mi a következő képp csináltuk, eleinte mikor bevezetni kezdtem, csak pici max fél deci mennyiséget adtam neki, hogy szokja és lássam, hogy nem lesz e valami változás nála. Mindig növeltem az adagot, kb 3-4 elteltével jutottunk el odáig, hogy esti/reggeli tápszer helyett tejet kapott, de tejből soha nem itta meg egyik gyerkőcöm sem ugyanazt a mennyiséget, mint tápszerből.


Sok sikert!

2012. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!