Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Próbálkozzam még, vagy hagyjam...

Próbálkozzam még, vagy hagyjam inkább, ne kínozzam vele?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom. Tegnap délután óta beteg, tele van az orra. Eddig négyszer próbálkoztam az orrporszívózással, mindegyik hányással végződött. Annyira sír, hogy elkezd öklendezni, majd összehányja magát.

Próbáltam kaja előtt, kaja után, adtam neki Deadalonetta kúpot is, de egyik sem jött be.

Mivel próbálkozzam még?


2012. nov. 20. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld kézi orrszívóval. Jóval gyengébb, de jobb mint a semmi. Én nem kínoztam a lányomat az orrporszívóval, mert rosszul volt tőle. 2,5 éves koráig azt használtam neki, soha nem ment az arcüregére. Sűrűn szívd neki, és kijön az lassan. Én nem kínoznám a helyedben az orrporszival, ha mindig összehányja magát.
2012. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Az orrporszívót lassan megszokja, az én 1,5 évesem már magának csinálja.:)


Muszáj szívni, mert nagyon beteg lesz, ha nem jön ki a takony. Pl. arcüreggyulladás...

2012. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Próbáld meg játékosabb formában. Pl. ő kapcsolhatja ki-be a porszívót, kicsit húzogathatja, dugja össze a csöveket stb.

1 éves kora óta szívom az orrát, most 2 éves.Ha szólok, hogy orrszívás, akkor megy a és ő maga dugja össze a szívó részeit, leül, szívjuk, de mindig van benne valami játék.

A sírástól öklendezik vagy a szívástól?

2012. nov. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A szívástól sír, a sírástól öklendezik.

A kézi orrszívó nála sajnos semmit sem ér.

2012. nov. 20. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:

nálunk is játékosan megy a dolog :-)


próbáld meg ezt :

1L langyos vízben old fel 1 kv sót és azzal próbál meg fellazítani a váladékot cseppentővel tedd az órába

kb 10 percenkét ha már oldódik akkor jöhet a kézi szívó

2012. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Denisa W. ***** válasza:
Tényleg próbáld meg, hogy csinálja magának, ebben a korban a fiam is "egyedül" orrszívózott, persze azért irányítottam a kezét.
2012. nov. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Add oda neki a orrszívó részeit, meg egy babát, a lányom a babák orrát is szívja.:)
2012. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem a porszívóra kötöttem az orrszívót, hanem én szívtam... tudom, furán hangzik, de sokkal csöndesebb is az éjszaka közepén, ill. kevesebb a macera. Néha le kellett fogni őkelmét, de én magam állítottam a szívás erősségét, és így nagyon bejött.
2012. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!