Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam ra az ovira?

Hogy szoktassam ra az ovira?

Figyelt kérdés

A kislanyom nagyon anyas, egy pillanatot is ha egyedul hagyom, azonnal keres es hiv. Idegenekkel nem marad, fel ha idegen szemely vigyaz ra. Nem sokara megy oviba. hogy szoktassam ra, hogy ott maradjon nelkulem es ne feljen?

Sokat meseltem neki az ovirol, varja is hogy menjen, de nem egyedul akar ott maradni hanem velem.


2009. aug. 15. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen az elsö napokban bennt maradhatsz vele, késöbb mindig hosszabb idöre elmégy, hogy lassan szokjon hozzá, hogy csak az ovonéni van vele. (Sokszor amikor el akarsz menni, meg közvetlenül utánna sir egy kicsit, de aztán meg nyugodtan játszik a többiekkel - nem kell azt gondolni, hogy egész nap csak sir.
2009. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eddig is szoktathattad volna, akkor nem lenne most akkora változás neki. Vigyázhatott volna rá pár órát a nagymama, unokahúg, barátnő. Tisztában vagyok vele, hogy sokszor az anyukák büszkék rá, hogy a gyerek "nem marad meg mással", mert úgy gondolják, hogy akkor jobban szereti őket.

Csak pont a gyereknek tesznek ezzel rosszat, hiszen így neki lesz nehezebb.

Próbáld addig is szoktatni, menj el pár órára, szokja, hogyha elmész az nem jelent semmit, hiszen vissza fogsz jönni hozzá.

2009. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szoktattam hogy maradjon massal is. Edesanyammal vagy anyosommal, a testveremmel marad, semmi baj nincs, de idegentol fel es sir ha idegennel hagyom, akit nem ismer.
2009. aug. 15. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz lesz de erről nem tehetsz,hogy ennyire anyás lett!Az tuti sajnos,hogy sírni fog.Lehet az első évben végig.De ne aggódj valóban csak addig sír míg elmész utána rendszerint megnyugszanak.Az óvónénik tudják a dolgukat.:)Mikor az én lányom ovis lett (szerencsére vele nem volt gond úgy elküldött haza mint a huzat!:D) volt ott egy kislány aki minden reggel végigcsinálta a műsort.De ahogy az anyja kilépett mintha elvágták volna ment játszani.Persze jóval beszoktatás után volt ez.

Én úgy csináltam,hogy sokat játszottam a lányommal óvónéniset.Mindig én voltam a kislány aki először nem akar menni de utána örültem,hogy mehettem az oviba.Mikor "sírtam" a lányom nyugtatott,hogy semmi baj majd jövök érted.Olyan édes volt =)

2009. aug. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést!Nálunk is ez a helyzet.Nagyon várja az ovit,de hogy nehezen fog beszokni az biztos.Ő sem marad senkivel csak rokonokkal.Dehát nem tudok mit csinálni,muszály lesz megszokni az ovit.Mi ígyis egy fél évvel később kezdjük,és mostmár mindenféleképpen menni kell.
2009. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!