Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Logopédus és a gyógypedegógus...

Logopédus és a gyógypedegógus ugyan az?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves,kisebb beszédhibája van.

Kértem az óvonénit, hogy ha lehetséges kérje ki az ovis logopédus véleményét.

Ma tudtam meg, hogy nem logopédus, hanem gyógypedagógus nézte meg.


Gondolom, ha az óvonéni nem vett volna észre a kislányomon mást a beszédhibán kívül akkor nem "mutatták" volna meg a gyógypedagógusnak.

Esetleg félre érthette és úgy emlékezett, hogy nem logopédus, hanem gyógypedagógus?


VAgy minden gyekeket megnéz a gyógypedagógus és a logopédus is és én éthtettem félre, hogy csak az én kislányomat nézte meg?


Szerintetek?


2012. nov. 12. 14:49
 1/6 anonim válasza:
75%
Nem minden gyógypedagógus logopédus, de minden logopédus gyógypedagógus.
2012. nov. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
na, az első válaszoló ezt így nem jól írta le! A gyógypedagógusok nagy családja úgy épül fel, hogy vannak logopédusok- beszédre szakosodva, pszicsopedagógusok, akiket GYÓGYPEDAGÓGUS névvel illetnek, ők dolgoznak a kisegítősulikban szellemi fogyikkal,aztán vannak a siketekkel és a vakokkal foglalkozók, szóval négy alszak van. Mind gyógypedagógusnak számít(mint orvosoknál az, hogy orvos), de a köznapi szóhasználatban a pszichopedagógusokra használjuk a gyógypedagógus kifejezést. Az ő szakterületéhez viszont nem ért a logopédus, ezért nem igaz teljesen az első válasz
2012. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A logopédus egy speciális területre szakosodott gyógypedagógus, szerintem az első is így értette. Egy más szakra specializálódott gyógypedagógus nem feltétlenül ért a logopédiához. Ahogy egy általános orvos sem az agysebészethez, hogy a példánál maradjak. Ugyanakkor a logopédus nem érti ahhoz, hogyan kell a vakokat közlekedni tanítani.
2012. nov. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:)


Na, tehát, ha a gyógypedagógus megnézte akkor nem azért,mert esetleg az óvonő látta, hogy valamiért szüksége lenn fejlesztésre, hanem mert ez rutin?

Minden gyereket megnéznek az oviban a gyógypedagógusok????


Aztán, ha eltérést lát-hall pl. beszédhiba, akkor javasolja a logopédiát, gyógytornát???


Jól értelmezem?

2012. nov. 12. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
ovija válogatja, de úgy tűnik, nálatok így van, ja, jól értelmezed sztem
2012. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk logopédus és pszichológus nézi meg a gyerekeket rutinszerűen. Szerintem ez nagyon jó dolog. Ha attól tartasz, hogy valamilyen oknál fogva külön a te gyerkődet nézette meg szakemberrel az óvónő, miért nem kérdezed meg tőle?
2012. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!