Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ágytisztaság? Hogyan kell?

Ágytisztaság? Hogyan kell?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom nappal stabilan szobatiszta, soha nem volt balesetünk.

Éjszakára még kap bugyipelenkát, de kb. másfél hónapja minden reggelre száraz. Éjszaka 1x, de van, hogy 2x is ébreszt pisilni.

Adjak rá még egyáltalán? De mi van, ha ez biztonságérzetet ad neki, és majd bepisil? Hogyan kell ezt jól csinálni, és mikor?


2012. nov. 7. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha felkel éjjel pisilni, és teljesen száraz a pelenkája már 1,5 hónapja, akkor nem tudom mire vársz! :)

Vedd le nyugodtan róla a pelust, de adj rá sima bugyit. Ez is biztonság érzetet adhat. Azért tegyél alá gumilepedőt, ha esetleg pisilne. Én már tuti nem adnék rá pelenkát.


Az én fiam is 2,5 éves. Nappalra Ő is szobatiszta stabilan, nincs baleset. Viszont éjjel tele van a pelenkája,és nem kel fel szólni. Igy én még hagyom egy kicsit. De ha a Ti helyzetetekben lennénk 100%,hogy levenném.


Persze ha lesz baleset (ami előfordulhat) eleinte, akkor se add vissza szerintem egy pár napig. Megérzi majd,hogy milyen pisilni éjszaka, (úgy ahogy nappal is leszokott). Ha zsinórba mindig bepisilne, akkor adnám csak vissza.

2012. nov. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is 2,5 éves a fiam, júniusban került le róla a pelus nappalra, majd 1,5 hónap múlva éjszaka is lekerült neki. Nekünk a 1,5 hónap alatt volt 2* hogy volt reggelre pisi a pelusba, így egyszerűen nem adtam rá. Augusztus óta 2* volt baleset éjszaka, de azis azért mert náthás volt, köhögött, és a köhögéstől megindult a pisi. Én a lepedője alá teszek egy plédet , ami elég nagy, így 4* tudom hajtani. Még soha nem kellett pisi miatt kimosni, mert ha elkezd valami miatt csorogni, egyből sír, így max a gatyón van 1-2 csepp. Ő is felke már éjjel pisilni, szól, gyorsan a bilre ráültetetem ami az ágya mellett van éjjel, így szinte fel sem kel. NYugodtan vedd le neki éjszakára.
2012. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!