Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hónapos ikreim vannak!...

13 hónapos ikreim vannak! Mikortól lehet rászoktatni őket a bilire?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem már elkezdhetted volna. Itt a nyár, a jó idő. Ilyenkor elég egy bugyika is. Szervezetilag akkor van itt az ideje, ha 2-3 órán át nem pisilnek. Akkor elég érett a veséjük, ha legalább ennyi ideig visszatrtják a pisit. Addig állítólag felesleges próbálkozni. Ezt csak úgy tudod rendesen megfigyelni, ha nincs rajtuk pelus.

Bár én könnyen beszélek, kertesházban lakunk, és nyugodtan kiengedehettem a kertbe egy szál bugyiban, nem volt probléma, ha becsurgott. Simán lecseréltük, és csak ment tovább. Azért "rendes" lakásban is megoldható a dolog.

2009. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mi is kertesben lakunk! anyu viszont azt mondta felesleges még! de én is úgy gondolom hogy megkéne próbálni!
2009. aug. 13. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
18-22 hónapos kor között érik meg egy gyermek az értelmi fejlődés egy olyan fokára, hogy megértse mit szeretnél tőle olyankor amikor bilire ülteted. Illetve a záróizmok akaratlagos szabályozására is ilyenkor érik meg. 13 hónapos korban még hiányzik a végbélműküdést, illetve a vizeletet szabályozó izmok akaratlagos beidegzése.Tehát ha ebben a korban, még ha akarná, akkor sem tudná szándékosan visszatartani a vizeletet addig amíg bilire kerül.18 hónapos korig véleményem szerint csupán csúnya szóval mondva idomításról beszélünk a szobatisztaságra való nevelés kapcsán és nem pedig az emberi értelemben vett nevelésről, szoktatásról. Egy pszichológus anyuka
2009. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!