Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt elösszőr a...

Mennyi idős volt elösszőr a baba mikor szülők nélkül idegen helyen aludt?

Figyelt kérdés

Mi 15 hósak vagyunk és most a párommal egy olyan egynapos úrta fizettünk be ami jó korai kelést igényel. Csakhogy ha lányom felébred velünk nem alszik vissza és borul a napi séma. Ezért úgy gondoltam odaadom a nagymamának. Igen ám a Mamit szereti nagyon, de a mami lakásán ritkán szokott leni, nem biztos hogy az éjszakát szívesen ott alussza. Eddigis ha más helyen aludt akkor is kevesebbet aludt mint a megszokot.

Ki mikor kezte el az ilyenfajta elválasztást?


2009. aug. 11. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 18,5 hónapos,még sosem aldt nélkülünk.

Szerintem nem is aludna.Ritkán van mással nélkülünk.Elözször próbáljátok nappal egyedül ott hagyni aludni.Meglátjátok megy e.Utánna lehet éjjel megpróbálni.

2009. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aludhatna a mama nálatok, akkor a megszokott helyen lenne.
2009. aug. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Mi még nem altattuk külön, de nem elvből, hanem mert nem volt rá igény, 4 hónapos a kisfiunk. Mivel jó alvó, én eddig oda jutottam, hogy anyunál is van egy kiságya, a mi régi ágyunk, és ott már aludtunk pont múlt héten, észre sem vette a különbséget. Aranyosan körülnézett még a nappali alvásoknál, de mivel megszokta, hogy kiságyban alszik, simán elaludt, éjjel is jókat szuszogott. Egyszer pedig már olyat csináltunk, hogy anyósom fektette le nálunk, vacsora, fürdetéssel együtt, akkor sem hiányolt minket egyáltalán. Ahogy észrevettem, a napi rutin a fontos, hogy ne billenjen ki. Szerintem, ha van egy bejáratott hely, ahol a nagyszülőknél is elalhat, és az időpontokat tiszteletben tartják, nem lesz gond, bár a 15 hónapos már kicsit szemfülesebb :) Viszont: valamikor el kell kezdenetek szerintem, ha van idő, gyakoroljatok előtte kicsit, és mindenképp vigyetek neki a nagyihoz megszokott dolgokat, a matracát, lepedőjét, otthoni illatot, játékokat. És készitsétek fel valahogy, hogy aznap milyen jó lesz neki ott, valamivel, amit szeret, hogy pont ott kapni fog ezt és ezt vacsira, vagy ott majd játszhat ezzel és ezzel, hogy várja az eseményt. Szerintem. Én megpróbálnám. Az, hogy kicsit esetleg sirdogál utánatok, normális, csak azt jelenti, hogy kötődik hozzátok, nem azt, hogy ott rosszul érzi magát.
2009. aug. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Próbáljátok meg nyugodtan!Max éjjel sírdogál kicsit, de úgy is elalszik!El kell kezdeni valahogy!
2009. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves korától aludt mindenhol,mivel Nekem dolgoznom kellet,és nem volt helyben bölcsi.Soha nem volt gond vele,sőt élvezte minden percét.A rokonok versenyeztek,hogy hova menjen.

A tesóm kisfia a hétvégén volt Nálunk 2 éjszaka.Ő is 2 éves felébredt első éjjel,és pityergett,de melléfeküdtem és úgy aludtunk.Második éjjel már nem volt gond egyedül aludt.

Szerintem mindegy ,hogy milyen ragaszkodó a kicsikéd,a lényeg az,hogy olyan helyre vidd ahol gyakorlatiasak.Vagyis meg tudják oldani a felmerülő problémákat,és így nyugodt lehetsz amikor távol vagy.

2009. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapos koromban aludtam először nagymamáméknál, szüleim nélkül. Mindíg nagyon jó viszonyom volt velük
2020. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!