Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kisiskolás korban ráállunk...

Ha kisiskolás korban ráállunk a házifeladatozásra, akkor később nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Megszokják később, vagy lázadozni kezdenek ha nagyon el van várva amit meg kell csinálni a házifeladatozás ?

Mert megcsinálni meg kell.


2012. okt. 26. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én lázadoztam.
2012. okt. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése. Hiába lázad ha meg kell csinálni, ebben nincs apelláta.
2012. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy ne azt tanulja meg a gyereked, hogy azért kell házit írni, mert az anya azt mondta. Szóval tudja, hogy ezt saját magáért csinálja. Hallottam valakiről, aki még az egyetemen is naponta gyakorolta az anatómiát az apukájával.


De sajnos nem annyira van ötletem, hogy hogyan lehet ezt elkerülni. Talán az a legjobb, ha alsó tagozaton otthon rögtön a házival kell kezdeni (addig nem lehet játszani stb.), felső tagozaton meg megnézeted vele ötödikben a középiskolákat, hogy hol szeretne majd tanulni, és onnantól azzal próbálod motiválni, hogy az általa választott iskolában mekkora a ponthatár. Azért tanuljon, mert be akar kerülni.

2012. okt. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen persze, máris bár még csak elsős és másodikosok, de mondjuk nekik, hogy nem értünk tanulnak, hanem hogy ők olyan állást kapjanak amit szeretnek, nem pedig ami jut. Részletesebben persze. (De ha magamból indulok ki, elég későn esett ez le. Bár velem nem fogalkoztak annyit, mint én a mieinkkel)

Középiskolásokkal is szoktak még házizni a gyerekkel a szülők ezek szerint ?

2012. okt. 26. 17:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem tudom mit mondtak, de mindent megtettem azért, hogy ne kelljen tanulni. Sikerült. Pedig alsóban ment anyukámmal az együtt tanulás, jó tanuló is voltam. Egy ideig. Aztán mélyrepülés.

Az biztos, hogy ha hülyézik a gyereket, az nem segít. Ahogy pl. az sem, hogy ha nem tanulsz akkor csöves leszel, stb. Szerintem pozitív dolgokkal és dicséretekkel kell motiválni, és ez nem csak a gyerekekre igaz.

2012. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ismertem olyan srácot, akivel az anyja se elsőben, sem később nem ült le tanulni. a napköziről meg tudjuk mennyit ér ebből a szempontból. a gyerek a 8 osztályt is csak sorozatos bukások után tudta elvégezni...


gyakran kivertem a hisztit, de nem volt apelláta. annyi volt a lényeg, h ha megcsináltam szépen, akkor utána voltak engedmények. vacsi után édesség, több játszási lehetőség, hétvégén egész napos játszóterezés.


biztatni, segíteni kell neki. nem elvárásokat támasztani. ha sikerélménye lesz, akkor már ő magától szívesen fogja csinálni, pláne ha dicsérve van.

2012. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jól csinálod.Le kell velük ülni.Én kb 4.-ben nem ültem oda mellé csak akkor ha segítséget kért.Nagyon szorgalmas,van kötelesség és feladattudata.Annyit ajánlanék hogy ne azt mond hogy azért kell jól tanulni hogy jó állásuk legyen stb.Nekik ez még túl távoli,megfoghatatlan.Hanem inkább mert a tanítónéni örülne neki,meg ti is ,meg a nagyiék nagyon büszkék lesznek ha jó jegyeket szereznek .
2012. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat !


Nem csak azt mondom, pontosan ahogy írod utolsó. Másfele is visszük a témát. Sőt büszkék is magukra még. Különösen a kiunk a 2-os. Mégis neki a nehezebb leülni és megcsinálni. Megtudná 2O perc alatt amit elképes húzni 2 órahosszát. És ott vagyok, csak van már, hogy feladom kicsit, hogy én azért nem ülök ott, hogy ő nézelődik. Persze újrakezdjük akkor később.

Igen érzem én is a munkával kapcsolatos szövegem távoli, azzal nem fogom megfogni.

Néha eszembejut, hogy most még ott vagyok muszály is el is tudom érni, de mi lesz, ha ilyen marad középiskolában, akkor ellenségnek is tarthat, hogy kicsikarom belőle. Hacsak addig rá nem jön.

2012. okt. 26. 19:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem akarlak megbántani, de te se sokat értesz a gyerekneveléshez. Ilyen dumákat mellőzni kell. Ráadásul 20 percné többet NE foglalkozzanak a házival. Tanulják meg, ha nem csinálják meg, akkor jön az egyes, feketepont stb. 7-8 évesen még a játéknak kell elsődleges lennie.

Sajnos ma már a szülők egyáltalán nem tudnak gyereket nevelni. Kétharmaduk annyira buta, hogy csak fogom a fejem. Mármint a szülő buta, nem a gyerek.

2012. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ismeretlenül lebutázni elég nehéz.

Nem kritikát kértem, hanem véleményeket a kérdésemre.

Egyébként én is totál abban hiszek, hogy a gyereknek elsődleges a játszás kell legyen, és még az is nálunk. Viszont nálunk nagyon sok házit adnak, azt lehetetlen megcsinálni 2O perc alatt. Nem értek egyet vele, de ha ez van előírva, akkor ez van. Az oktatást sajnos nem én szervezem. Viszont ha már az elején lemarad, akkor később annál nehezebb lesz nekik az biztos.

2012. okt. 27. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!