Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mennyi idős koráig...

Gyermeked mennyi idős koráig feküdtél mellé altatás nál?

Figyelt kérdés

3 éves múlt nyáron a kislányunk. Még mindig mellé fekszem altatás nál. A másfél évesnek közben bedugom a kiságyba a kezem. Várom a harmadikat, szóval ez a módszer valószínűleg nem túl sokáig alkalmazható...

Ráadásul este a legtöbbször én is bealszom velük. Ami megint nem túl jó - apával is kellene néha kettesben egy kis idő, és néha a házimunkára is.


Ma este kb 45 percet küzdöttem vele... Nekem is már kissé sok ez az altatási mód. Fogalmam sincs, mit kellene tennem... Azt sem akarom, hogy ha hagyom a szobában egyedül "szenvedni" az elalvással, akkor azt érezze, hogy nem számíthat rám, hiszem eddig mellette voltam, utána meg nem?

Mit tegyek?

Aki először mellé fekve altatta gyermekét, hogyan és mikor szoktatta át az önálló elalvásra? Mit tapasztalt? Nem viselte nehezen a kicsi? Mit csináltál volna másként?


Köszi előre is minden választ!


2012. okt. 23. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mesélsz neki elalvás előtt? 4,5 éves lányommal még mindig bemegy Apa amikor aludni megy (csakis Apa mehet, én nem :)). Azonban amióta esti mese van, azóta nagyon hamar elalszik, a mese nagyon lenyugtatja. Így hamar el lehet altatni. Napközben alszik-e még és ha igen, mennyit?
2012. okt. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Persze, alszik napközben. Kb. 1 órát. Néha kicsit többet. Kb fél1-1-től. Szóval nem is túl későn.

És igen, esti mese is van. Mindig.

2012. okt. 24. 09:43
 13/15 anonim ***** válasza:

Fiam 2,5 éves volt, amikor gondoltam egyet, és a mese után kijöttem a szobából, nem feküdtem mellé. Mondtam neki hogy aludjon, én elmegyek zuhanyozni. És láss csodát, pár perc múlva aludt is. Ez szépen működött is 3 éves koráig, amikor is elkezdte az ovit, és újra elkezdte kérni,, hogy feküdjek mellé. Gondolom anyahiánya van, így nincs szívem nemet mondani, inkább odafekszek (mondjuk ő max. 15 perc múlva alszik is). Néha próbálkozom a zuhanyzós módszerrel, és bár szó nélkül elenged, de megvár míg végzek, nem alszik el addig, úgyhogy utána kell odafeküdnöm :)

Szerintem próbáld meg te is, hogy mese után egyszerűen mondd neki, hogy kimész valamit megcsinálni, addig próbáljon egyedül elaludni, hátha sikerül. Sok szerencsét!

2012. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én estére sosem aludtam vele. Külön szobában, saját ágyikóban.

Viszont, amikor megtanult kimászni a kiságyából (2 éves kora körül), akkor napközben úgy altattam el, hogy össze bújtunk. Különben cirkált volna a lakásban. Így is gyakran kellett "vissza nyomnom" az ágyba, hogy aludjon. Erről viszont le kellett szoktatnom, mert volt azért dolgom (házi munka, kert, stb). Egyszer pont akkor lett kész a mosás, amikor össze bújtunk volna, és mondtam neki, hogy megyek kiteregetek, majd jövök. Mire mentem, már aludt. Másnap "sürgős" mosogathatnékom támadt pont az elalvás idején. Mondtam neki, hogy muszáj mosogatnom, meg utána pl (felmosnom). Ne várjon az alvással, mert sokáig tart. Érdekes módon este eszében sem volt kimászni a kiságyából.

2012. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok, a 3 éves kislányos.


Nálunk megtörtént az első egyedül elalvás! :)


Tudni kell, hogy hörghurutom és középfül gyulladásom van. Ezért apuka mesél és altat már 1 hete. Tegnap viszont edzése volt (mint minden szerdán) így rám került a sor. De mondtam a kislánynak, gyors rövid mese és utána én kijövök a szobából, ne bacizzam össze köhögéssel.

Kötötte az ebet a karóhoz, hogy ne, bújjak mellé stb. Hát majd megfulladtam annyira kellett köhögnöm amolyan jó fuldoklósan. Erre megszólal a lányom: - Anyuka inkább mégis menjél ki jó?

Majd elájultam. Az ajtaja előtt kívül vártam fél órát, de csönd volt, elaludt! :) Ma is megpróbáljuk...hátha.

2012. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!