Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermeked mennyi idős koráig...

Gyermeked mennyi idős koráig feküdtél mellé altatás nál?

Figyelt kérdés

3 éves múlt nyáron a kislányunk. Még mindig mellé fekszem altatás nál. A másfél évesnek közben bedugom a kiságyba a kezem. Várom a harmadikat, szóval ez a módszer valószínűleg nem túl sokáig alkalmazható...

Ráadásul este a legtöbbször én is bealszom velük. Ami megint nem túl jó - apával is kellene néha kettesben egy kis idő, és néha a házimunkára is.


Ma este kb 45 percet küzdöttem vele... Nekem is már kissé sok ez az altatási mód. Fogalmam sincs, mit kellene tennem... Azt sem akarom, hogy ha hagyom a szobában egyedül "szenvedni" az elalvással, akkor azt érezze, hogy nem számíthat rám, hiszem eddig mellette voltam, utána meg nem?

Mit tegyek?

Aki először mellé fekve altatta gyermekét, hogyan és mikor szoktatta át az önálló elalvásra? Mit tapasztalt? Nem viselte nehezen a kicsi? Mit csináltál volna másként?


Köszi előre is minden választ!


2012. okt. 23. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
fu az jo kerdes,bocsi,h nem tudok valaszolni,de en ugyanezzel a problemaval allok szemben a lassan 3 eves kisfiammal,remelem tudnak hasznos tanacsot adni.
2012. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia Sorstárs! :)

Én is várom a nagy ötleteket!

2012. okt. 23. 21:36
 3/15 anonim ***** válasza:

Szintén zenész :) A lányom is nyáron volt 3 éves és még mellé kell feküdni.


Ami röhej, mert oviban sőt már tavaly a bölcsiben is simán elaludt egyedül. De itthon egyszerűen nem megy. Se napközbeni alvásnál, se este. Szóval én is lesem, kinek milyen ötlete van. :)

2012. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Sosem feküdtem mellé, csak ha beteg volt. Viszont sokáig ringattam. 1,5 éves korában kezdtem el fokozatosan leszoktatni arról, hogy én kelljek neki alváshoz. Már nem ringattam elalvásig, csak félálomba, és utána ágyba tettem. Sokáig simogattam a hátát, aztán nem simogattam, csak beraktam a kezem a hátára (hason alszik), aztán nem raktam be a kezem, csak ültem mellette, utána a kanapéra ültem az ágyával szemben, aztán az ajtóba álltam, végül már az ajtóban sem. Így szoktattam le, és ügyesen alszik.


Én nem hagynám rögtön egyedül "szenvedni"... úgy csináltam, hogy ki-ki mentem valamiért. "mindjárt jövök, csak pisilek... iszom... bekészítek egy kávét.. teregetek... aludj csak"... aztán kimentem pár percre, utána vissza, így azért érezte, hogy nem hagytam teljesen egyedül. Volt, hogy sírt-megnyugtattam, volt, hogy hisztizett-lekezeltem. Hosszú folyamat volt, de megérte. Kitartás!

2012. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nahát! Még egy "Sorstárs"! :)

Akkor ez életkori sajátosság? De mit kell tenni? Ez meddig normális így?

2012. okt. 23. 21:47
 6/15 anonim ***** válasza:

én nagyon korán, egy éves korában :/

viszont ami lehet, hogy nálatok működne, ha a 3 évesem nem tud aludni akkor megbeszélem vele, hogy nyitva hagyom az ajtót, én rendet csinálok, elmosogatok, ha kellek csak szóljon, bemegyek, de próbáljon meg elaludni. be is szokott hívni egy-egy puszira vagy kér kis innivalót kizárólag cumisüvegből (na erre nem szoktasd rá :D) és a kis zörejre elalszik elég hamar :)

2012. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ötleteket!

Nem lesz egyszerű, de azt hiszem, ezt a fokozatosságot meg kell próbálnom. Bár lehet, várok vele kicsit, mert az utóbbi napokban egyébként is nagyon szenvedős - talán hiszti, de arra is rá kellene még jönnöm, hogy mi lehet...

2012. okt. 23. 21:51
 8/15 anonim ***** válasza:

15 hónapos volt a lányom, amikor épp altattam, amikor rám tört a hasmenés. Ki-be mászkáltam, majd egyszer csak arra mentem vissza, hogy már alszik.

Onnantól kezdve letettem, kijöttem. Ha sírt, bementem, ha kijött, visszavittem. Pár nap alatt szépen megszokta. Most 20 hónapos, ha épp olyan a kedve, most is kijön még, de utána ügyesen elalszik egyedül.

2012. okt. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
DE jó, hogy nem vagyok egyedül:_) Pont ma akartam kiírni egy ilyen kérdést. Nekem februárban lesz 4 éves a kisfiam, és mellé kell feküdnöm. Egyszer-kétszer sikerül becsapnom,hogy ki megyek pisilni és nem megyek vissza, ha csak nem hív vissza. Ma mondtam neki, hogy nyitva hagyom az ajtaját is, de nem engedi. Kisfiam ma 1 óra alatt aludt el. DE fél órát mindég szenved mire elalszik. Kisfiam 25 hós koráig szopizott este. 1,5 éves korától szopi után kapott puszit, kimentem a szobából és aludt a francia ágyon magától. Utána betettem a kiságyába. Majd 2 évesen jött a bölcsi, és nem mert egyedül aludni. Nem zavar, de már azért idegesít egy kicsit, amikor csak szenved meg kínlódik pedig álmos.
2012. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Na akkor a rekorder jelentkezik: 4,5 éves a nagyobbik fiam :)

A kicsi másfél, ő sosem aludt el altatva, csakis egyedül és csakis a rácsos ágyban, sehol máshol. :) Nálunk az ágycsere lesz gond majd nemsokára, úgy hiszem.

No de vissza a nagyfiúra: most ovis, ő már nem alszik 3 éves kora óta délben, így erre úgymond nincs "gondom", de este csak úgy alszik el, és éjjel vissza, ha az apja az ágya mellett fekszik. Ezért most is még oldalkocsiban alszik, vagyis a hálószobánkban van a mi nagy ágyunk, emellett az apa oldalán az ő gyerekheverője odatolva. A kicsi is ugyanebben a szobában van, csak ő külön kiságyban és jó messze tőlünk, mert zavarja a nesz, amit a szuszogásunk, forgolódásunk csinál. Szóval mi így :)

Ez úgy alakult ki, hogy bár most már 3 szobás a ház, de mikor az első gyerkőc született, még csak 1 szoba volt és nappali sem, szóval mellettünk aludt az ágyában. Előtte ringatás volt, kb egyévesen szokott le róla, meg a cumiról is tök magától, de ehelyett megtalálta a kezem, amit szorongatva aludt el. Később apa kellett, amit nem bántam, mert terhesen (hát igen, másfél éveel később) már nem tudtam odagörnyedni mindig mellé :) Mikor megszületett a tesója, mégjobban igényelte ezt, nem is kívántam tőle, hogy megszokja az egyedül alvást. Így utólag, nem tudom mikor lett volna jó időzítés: előtte meg bölcsis volt, ahol nehezen szokott be, sírós volt. Eleve tök érzékeny. Most meg ovis lett, megint csak nem megfelelő pillanat arra, hogy különváljon tőlünk éjjelre. Meg ilyenek is voltak, hogy rossz álmok, félés a sötétben, szellemektől, stb...Most hogy ketten vannak, extra nehéz lenne: hogyan? este ordítson, hogy a pici se tudjon aludni, mert nem marad ott apa, míg elalszik? :) Abszolút fogalmam sincs, mikor lesz ő ehhez magától érett, érdeklődő. Egyébként én nem bánom, a hálószoba nem a "játszóterünk" apával, arra van egy másik, nappalinak és dolgozószobának használt, kényelmes kanapéval felszerelt zugunk :)A hálószobában csak alszunk, a gyerekek se mennek be napközben, mert a sok ágy hátránya egymás mellett, hogy begurul alá minden, és nem tudom kiszedni, így ott van egy reteszes ajtó, csak aludni viszem be a kicsit napközben.

A válasz a kérdésedre: GŐZÖM SINCS :)))) és én is várom a nálam tapasztaltabb sorstársakat!

2012. okt. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!