Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom este miért...

2 éves kislányom este miért őrjöng ha leakarom fektetni?

Figyelt kérdés

Mindig egyedül aludt,külön szobában,eddig semmi gond nem volt,szépen elaludt magától.Fürdés,tejcsi,lámpa le,Anya ki a szobából és kész.Soha nem akart velem aludni és most sem akar:-((Azt is meg kell említenem hogy jönnek a nagyörlői,már a 17.kint is van.(Ha adok fájdalomcsillapítót akkor is ugyanez a helyzet,nem a fájdalom miatt nem alszik)

Most is ugyanaz az esti rituálé,csak azzal a különbséggel,hogy a kiságyba ha beteszem,őrjöng,de olyan szinten hogy hányás lenne a vége (2 este volt)ha hagynám,de inkább gyorsan kiveszem.Így megy egész este,Én próbálkozok hátha ,ő meg már szinte remeg ha a szobájába viszem.Mi történhetett?Kint a nappaliban akar ülni,nézni a TV-t,Anyával bohóckodni stb.Látom rajta hogy nagyon álmos.Még azt is tudni kell,hogy elkezdtünk fűteni,az Apukája elmagyarázta hogy a radiátor nem játék,na azóta a radiátortól is fél.És persze én sem voltam a nyugalom mintaszobra mikor 2-szer összehányta magát és mindent,egy este leforgása alatt.Nem kiabáltam vele,de érezte és látta rajtam hogy mérges vagyok.Sajnálom nagyon szegénykémet.Hogyan segíthetnék neki?

A délutáni alvással semmi gond.Talán félne a sötétben?Jaj,úgy érzem tehetetlen vagyok:-((Kérlek adjatok tanácsot!Segítségeteket előre is köszönöm!


2012. okt. 18. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kis éjjeli lámpát, vagy valami fenyfuzert, maradj ott, amíg elalszik, mesélj neki valami megnyugtató kis történetet az alvasrol
2012. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csak ötletelek: Esetleg még rácsos ágyban alszik? Az enyém valószínűleg emiatt kezdett hisztizni pont 2 évesen, mert aztán levettük az egyik oldalát és azóta minden oké.

Egyébként a fiamnak is vannak szakaszai, amikor csak velem tud elaludni - tehát a saját ágyában, csak én is legyek ott a sötétben vele és néha ezer mese, néha csak csönd...

2012. okt. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha a lámpa és a rács levétel sem segít


maradj mellette míg el nem alszik --lehet fél a sötétben vagy beindult a fantázia a szörnyekről -- ez nem vicc a fiamnál is ez volt 1 hónap kellet mire megértette szörnyek nincsenek meg kellet nézi az ágy altat a szerkényben a fiókban lefekvés előtt mire hajlandó volt lefeküdni és mellette kellet maradnom míg el nem aludt

az elején majd 1 órát a végén elég volt 5 perc és szépen leszokott a keresgélésről is lefekvés előtt

az elején a nővére is segített keresni a szörnyeket :-)

2012. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!Az éjjeli fényt már ma este kipróbálom,ha ez sem segít,akkor jön sorban a többi javaslatotok!Majd megírom hogyan alakult!Még egyszer köszönöm!Szép napot Nektek!Puszi!
2012. okt. 18. 09:50
 5/7 anonim ***** válasza:
nem jo a rácsos ágy neki kényelmetlen lehet vegyél sima ágyat neki
2012. okt. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt mintha én írtam volna ki. 2éves kislány, pörög, nem tud elaludni. Ez most egy hete megy nálunk, már a délutáni alvás is néha elmaradt. Én leszedtem a rácsot az ágyról, egy matracot elé, amire mi is lefekszünk, amikor aludni megy. De a nagy szabadság miatt járkál vagy egy háromnegyed órát is, de mindig visszajön, nem akar a nappaliban maradni, mert nem vagyunk ott. Egyszer csak elfárad, mi közben mondogatjuk, hogy gyere aludni, bekísérjük az ágyába, szép türelmesen (nálam 1-2szer elszakadt a cérna), mert megbeszéltük,ez egy ilyen korszak a gyerekeknél, majd ez is elmúlik. Most iszonyúan fejlődik a kis agyuk, elkezdenek félni is esetleg, dackorszak tovább srófolja a kis idegeiket, nem könnyű nekik sem :) A matrac bevált, mert állandóan legurul :) Meg ha megébred éjjel, oda kell feküdnöm. Én megmondtam neki, csak addig vagyunk ott, amíg elalszik, utána a szomszéd szobában alszunk apával, nem hagyjuk egyedül, ha szól, rögtön megyek. Nehéz, de nyugtasd magad, hogy elmúlik ez is, mint minden más nehézség, és jövőre már nevetünk a kis pörgőMancikon :)
2012. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó segítő!Én is ezzel nyugtatom magam,előbb-utóbb csak abbahagyja!(Már nagyon szeretnék Veled együtt nevetni ezen:-)))Tegnap este is ment a buli 8-tól.Elmagyaráztam Neki,hogy nem megyünk ki a nappaliba,(olyan keservesen sírt)világított az éjjeli fény is,fél 10-kor feladta.Szipogva,hüppögve elaludt a kis édesem.Nem mentem ki a szobájából,leültem egy helyre ahonnan nem láthatott,de tudta hogy ott vagyok.Biztosan ez is segíthetett.Puszi!
2012. okt. 19. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!