Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdtetek a babatokat...

Mikor kezdtetek a babatokat bilire tenni, es mennyi idore ra tanulta meg hasznalni is?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szia a ngyobbik láynunkat másfél évesen és 3,5 éves korára lett teljsen pelusmentes

a kicsit soha nem ültettük bilire ő viszont két évesen már nem hordott peelnkát egyik napról a másikra leszokott

a harmadik babánkkal majd ha már ott tartunk sem fofog másként cselekedni mint a máásodiknál mert ezek után hülyeségenk tartom hgoy erőltessem majd ha akar ráül egyedül és tudni is fogja hogy a bili mniért van

2009. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha korán (1 éves kora után) elkezded, akkor hónapokig bajlódhatsz vele, míg lesz valami eredménye. Viszont ha csak 2 éves kora körül kezded szoktatni, lehet, hogy már 2-3 hét alatt szobatiszta lesz. Nem szabad erőltetni, mert az ellenkezőjét éred el vele. Érdemes kivárni legalább a 1,5 éves, de - gyerektől függően - a 2 éves kort is, mert akkor már igazán megérti, miről van szó.
2009. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kezdtem mindkét lányomnál, 3 évesen lettek szobatiszták. Semmit nem erőltettem. Ha láttam, hogy most inkább csak rosszabb lesz, kihagytam egy kis időt, később folytattam a próbálkozást.
2009. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom most volt 2,5 éves és most éreztem úgy, hogy értelme van elkezdeni. Le is szokott a pelusról egyik napról a másikra, egy hónap után már nappali alvásra sem kellett és most már éjszakára még ugyan ráadom biztonságból, de már reggelre mindig száraz.
2009. aug. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam nyári és igy 2 évesen kezdtem,de én a pelust el is vedtem,csak aludni adtam rá azt is csak 2 hétig. Éjjel tovább. A lányom 16 hónapos és önszántábol szobatiszta,éjjel van csak rajta pelus. Pedig vele is a 2 éves kort terveztem.Nálla rövidebb idő volt mert a délutáni sétához már nem engedte a pelus felrakást.Igy egy nap alatt lett szobatiszta,kb. 5 hete.
2009. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A legjobb 1,5 -2 éves kor körül és nyáron, mert nem fázik fel, ha mégis becsurog. Kislányom kb. 1,5 évesen már üldögélt mellettem a bilin. Mivel mindenben utánoznak, ez is jó móka az elején. A szomszéd fél évvel idősebb kisfiát is megpróbálta utánozni a fához állva. Nem sikerült, végig csorgott a lábán és sírni kezdett. Az udvaron a fűbe is leguggolt egyszer a nagydolgát elvégezni, de mondtam, hogy csak a kutyus után vagyok hajlandó lapáttal takarítani az udvart. Éjszaka még volt pelus, de az ovit már teljesen szobatisztán kezdtük.
2009. aug. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Az en lanyomat kb 8 es fel honaposan kezdtem ratenni bilire.

Epp meztelenul volt amikor rajott a kakalhatnek. Gyorsan szaladtam a terszra a biliert es lam lam belekakalt. Megdicsertem es azota mar itthon mindig oda kakalik, sot meg pisil is bele. Reggel rateszem mindig es akkor is, amikor latom hogy erolkodik. En amugy is ugy vettem eszre hogy ulo pozicioban konnyebben megy neki a kakalas, mint fekve (de szerintem ez termeszetes, akarcsak nekunk felnotteknek). Aztan elmentunk, hogy vegyunk egy neki valo bilit, mert amit orokolt az nagy neki es kenyelmetlen meg. Az uzletben ratettem, hogy nezzem meg melyik a jo bili neki, es mar nyomta is a kakat. Nem kertem tole, de o tudta mar hogy mire valo a bili. Es nem igaz az hogy annyi mintha szekre tenned, amikor bilire teszed. Igenis tudja hogy az nem szek. Nem vonakodott tole 1x sem es nem sirt rajta.

Nem mondom, hogy szobatiszta lesz 1 het alatt. Tudom egy (nehany) fecske nem csinal tavaszt, de egy probat meger az egesz igy szakirodalom nelkul is. Amugy nem az osszes szakirodalom szerint lehet csak 2 eves kor korul leszoktatni a pelenkarol. Soooot. Ha megtalamom belinkelem.


Kivancsi vagyok en is hogy mikorra lesz szobatiszta a lanyom, egyelore termeszetesen 9 honaposan meg nem tud jelezni. De nekunk belefer az idonkbe hogy naponta tobbszor rategyem a bilire.


Amugy, ha latom hogy kezd erolkodni es mondom neki varj hogy hozzam a bilit, akkor semmi problema nelkul megvarja amig rateszem. Szerintem ez mar jo kezdet.


Amugy nem ertem miert kavar ilyen nagy port az anyukak koreben a biliztetes kerdese???!!! Mindenki maga tudja mikor jott el az ideje az o babajanal. Nekunk nincsen vedononk, csak csaladi orvosunk, de nem is volt ra szukseg. Csak osszekutyulja, azt amire egy anya amugy raerezne.

2009. aug. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!