Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam nem engedi...

3 éves kisfiam nem engedi levágni a körmét. Tippeket szeretnék kérni, milyen trükkel tudnám rávenni?

Figyelt kérdés
Eddig álmában vágtuk, de olyan jó lenne már áttérni a nappali körömvágásra!

2012. okt. 11. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
3,5 éves fiam kezét engedi mostmár nappal. Lábát akkor vágjuk, ha alszik, azt nem engedi,
2012. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha a kedvenc meséjét nézné közben?
2012. okt. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi verset mondunk közben: (hüvelykujjal kezdve)

-ez a malac piacra megy

-ez itthon marad

-ez kap finom pecsenyét

-ez semmit sem kap

-ez a pici visít nagyot- ui, ui éhes vagyok

2012. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is mondókázunk. 2 ujjsoroló közül ő választhat. Hüvelyk ujjam almafá-t vagy az Ez elment vadászni-t.
2012. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vers nem jött be, hanem végig kell mondani, hogy "jobb kéz kisujj" stb.

Illetve nálunk bejött a családi körmözés, vagyis apáét és anyáét is akkor vágjuk, ilyenkor tülekedni szokott, hogy nekem is-nekem is. 2,5 éves kisfiú

2012. okt. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy vágjuk, hogy mondom neki, jobb kézen 5 ujj következik, számoljunk.

Együtt mondjuk, hogy egy, aztán ő mondja nyiszinyaszi szia köröm, aztán kettő... stb.


Ez a lábán is bevált.

2012. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!