Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le az ölben...

Hogyan szoktassam le az ölben alvásról?

Figyelt kérdés
19hónapos a kisfiam és még mindig ringatva altatom. Tudom én rontottam el, és ráadásul jön a kistesó, rövidesen el sem bírom majd mindkettőt, sőt még új ágyba is kéne szoktatnom a tökmagom.Hajajajjjj!
2008. máj. 19. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! Minnél előbb kezdd el és szépen fokozatosan, de határozottan! Neked is sokkal könnyebb lesz és neki is jobb lesz. Még azért 1-2 hét hisztire is számíthatsz, de egy a fontos: ne add fel!!!

Kitartást!

2008. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Lassan 2 éves lessz akisfiad.Neki ma´r meglehet magyarázni,hogy ott vagytok mellette,nem kell félnie elaludni egyedül.elözször ringasd,mesélj neki közben,majd mikor már csukódnak a szemei,óvatosan tedd le.Biztos,hogy sírni,hisztizni fog.Egy idö után vedd fel ismét,majd vissza az ágyba.Közben beszélj hozzá,símogasd.lehet,hogy el is fog magától lökni,de ne engedd az öledben elaludni.Sajnos nehéz lessz.lehet,hogy pár nap és megszokja.Végül próbálj neki már úgy mese´lni,hogy fekszik az ágyában.Ha kell,feküdj mellé,de ne vedd ölbe.

sok sikert,kitartást,és türelmet.

2008. máj. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Húúú....nálunk ugyanez volt a helyzet. 19 hónapos volt a "nagy", amikor szültem. Hatalmas hasam volt, már nem tudtam ringatni. Átszoktunk arra, hogy mellettem aludt el az ágyban, és miután elaludt, beraktam az ágyába. Ezt a 37. hétig bírtam, nem volt túl jó ötlet. Utána elkezdtem rászoktatni az ágyban elalvásra. Leültem a földre a kiságy mellé, és simogattam a rácson keresztül, közben mondtam neki, hogy itt az ideje aludni. Ha felült, sírva, akkor visszafektettem, de sosem vettem ki az ágyból, viszont egyfolytában simogattam, becézgettem, amíg meg nem nyugodott, utána egészen addig ültem ott simogatva, amíg el nem aludt. 3 napon keresztül folyamatosan csökkent az idő, amit sírással töltött, megértette, hogy ezentúl így kell elaludnia, rájött, hogy nem hagyom ott. Aztán a 4. napon már nem sírt, csak simogattam, amíg elaludt. Utána elég volt ott ülnöm, és végül (mivel egy szobában voltunk), átálltunk arra, hogy lefektettem, és leültem az ágyunk szélére. Folyamatosan távolodtam tőle. Először felült, megnézte, hogy ott vagyok, és mondtam is neki, hogy itt van anya, aludj szépen. Lefeküdt, még egy párszor felült, vagy felállt, akkor visszafektettem, megint mondtam, hogy aludj szépen, anya itt ül, nézi ahogy elalszol. 2 hét volt kb, mire beszoktattam, de megérte :o).

Ja! És nálunk maradt a kiságy, bő 2,5 éves koráig. Ezt javaslom neked is, inkább vegyetek mégegy kiságyat, mert kóricálni fog. Nekem olyan szépen megszokta, hogy csak reggel jöhet ki, hogy hiába tudott kimászni, nem tette, amíg be nem mentem, miután hívott, hogy "Anya!! Felkeltem!!"

Sok sikert! :o)

2008. máj. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!