Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős koráig kapott...

Mennyi idős koráig kapott tejitalt a gyermeked?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kiváltani a 14 hónapos lányomnál a reggelit (eddig tejitalt kapott), de most a 2. nap már esélytelen volt, hogy megigya.

Igazából a tízórai, ebéd és uzsonnát is gyorsan kiváltottuk.


Vacsorára még tejitalt kap. Kb. 240-280 ml-t.


Mivel napi 500 ml tej vagy tejalapú táplálék kell a gyermekeknek, így nem lesz gond, ha csak a felét kapja (még egyenlőre ugye a vacsorára, amíg ki nem váltjuk majd)?

Vagy egyáltalán nem fog annyit kapni?


Akinek nem iszik/eszik tejitalt vagy alapút/tejet a gyermeke, az mit csinál?


Eléggé félek, hogy nem fogja megkapni akkor a szükséges ásványi anyagokat és vitaminokat!


2012. szept. 27. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy évesen már adtam neki tejet.Tejitalt soha nem vettem.Kapott simán tejet, kakaót, karamellt.

Ha teszel neki a főzelékbe tejfölt, adsz neki rendszeresen joghurtot, kefírt, akkor ne aggódj, hogy nem issza meg a tejitalt.Egy csomó dolog tartalmaz tejet.Még a szalámik is.

Gondolj bele!Van, aki laktózérzékeny (pl. a férjem, egyik lányom), náluk sincs gond.Lehet pótolni bármivel a tejet (pl. magvakkal).

2012. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor jó!

Kissé aggódom, hogy minden rendben legyen és egészségesen éljen/táplálkozzon, ha már nekem anno ez nem adatott meg!

Nem azt mondom, hogy biot eszik, mert egyáltalán nem..

Csak nem akarom, hogy hiányt szenvedjen ásványi anyagok és vitaminok terén!

2012. szept. 27. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

a fiam ugyan nem latózérézkeny, csak simán alapból utált mindent ami tejes. tejet, ízesített tejet vagy tejitalt nem itta meg, joghurtot kefírt kiöklendezte, a túrórudit is utálta, a túrót is. Egyedül úgy tudtam az étrendjébe belecsempészni ,hogy pl reszelt sajtot meg tejfölt túrót használtam fel az ételeihez, de mindig csak úgy ,hgoy a végeredményben ne legyen észrevehető... amúgy is mindent utált ami édes, izgi volt mindig kitalálni a heti menüt....

mostmár 2,5 éves, már a túrógombócot pl megeszi, meg a sajtokat, illetve sok baconnel a túrós tésztát. de tejet /joghurtot/pudingot/túrót nem fogyaszt továbbra sem eredeti formájában.

2012. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hónapos korától tejet iszik. Emellett rengeteg tejterméket kap: joghurtot, sajtot, tejfölt, vajat. A napi fél liter, nem feltétlenül fél liter tej, ez lehet ezzel egyenértékű savanyított tejtermék is.
2012. szept. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ikreim eddig (2 és 1 hósak) nem itták meg a tejet, tejitalt sem, semmilyen formában. MOst kezdik, vagyis inkább csak az egyik meginni a kakaót, kb 3 hete, de az is minimális. LÁnyom is hol megissza hol nem. Viszont minden más tejterméket szeretnek, joghurt, sajt, tejföl, stb, mindent. Nincs ezzel semmi gond. Én sem ittam meg, és most sem szeretem a tejet, sehogy, (ha jó, egy évben kétszer megkívánom a bolti kakaót, de csak hidegen, akkor veszek, de ennyi, itthon készített kakaót nem szeretem)Soha nem volt semmi gondom, még terhességeim alatt is nagyon szuper vérképem volt, dokim el is volt hülve, hogy még az ikreknél sem kellett vasat sem szednem. Bocs kicsit el is tértem, meg nem is. :-)

Szép napot!

2012. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!