Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lehet tejallergia? Van/volt...

Ez lehet tejallergia? Van/volt gyermeked tejallergiás?

Figyelt kérdés

2 éves elmúlt a gyermekem. mától teljes tejmentességre fogta őt a dokinéni tejallergia gyanuval. tápszert kap még ami tejalapú igaz, de azt mondta a dokinéni, a tápszer annyira finoman feldolgozott hogy lehet nem okoz nagy tünetet. a lényeg. Észrevettem hogy ha iszik pl. deci tejet vagy joghurtot, hígabb a széklete, bűzösebb is és többször is van az átlagnál. a szája körül, az állánál piros pöttyök jelennek meg olyankor.- legutóbb szombaton voltunk anyósomnál, aznap 3 rudit evett a gyerek, én meg naívan hagytam, gondoltam szereti, hiszen ugye csak a sima tejtől volt tiltva, a tejterméktől nem. vasárnap teljesen kiömlött a szája alatt, az orra alatt, és még az ajak csíkján is. a széklete is hígabb volt, bűzösebb. most olvastam utána hogy szem puffadást is okozhat a tejallergia, többször észrevettük hogy a szeme alatt duzzadt, de az álmosságra fogtuk. volt hogy ivott egy deci tejet este hatkor és tízkor hasfájásra kelt, húzta fel a kis popóját az égnek és mutatta hogy fáj a pocija. most akarom vinni egy maszek gasztroenterológushoz, csak még a számát kajtatom.

szerintetek lehet ez tejjalergia? illetve nagyon sokszor beteg, felsőléguti betegsége van, folyik az orra, szörcsög, és a kezén is hónapok óta fennálló kiütések vannak, meg a combján. ezzel már voltunk több orvosnál, egy kenőcs sem használt, azt mondták ő ilyen, érzékeny a vírusra? okozhatja ezt a folyamatosan fennálló kiütést tejérzékenység?


2012. szept. 25. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok orvos, de mivel az én kisfiaim is tejfehérje allergiásak, sajnos eléggé ismerem a tüneteket. 1 évesen kezdtem el adni nekik natúr joghurtot és bizony ugyanilyen tüneteik voltak a 4. naptól. Biztosan a joghurttól volt, mert amint abbahagytam, pár napon belül elmúltak a tünetek. Azóta sem jöttek elő, idáig tejmentes diétán voltunk. Mindenképp vidd el gasztróshoz, mert állítólag később elég durva tud lenni, asztmát is okozhat és nagyon nehezen növi el.
2012. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
háromkor hívom a dokit.
2012. szept. 25. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!