Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha úgy érzem nem...

Mit tegyek, ha úgy érzem nem mond igazat a kislányom?

Figyelt kérdés

Elég fura egy 3 éves kislányról ilyet mondani, hogy nem mond igazat, de valahogy úgy érzem, és nagyon idegesít az egész. Nemrég kezdte az ovit, amikor hazaérünk mindig kérdezgetem dolgokról, hogy mit játszottak, kivel játszott, mit evett, és ő válaszolgat, de később mindig rájövök egy-két válaszáról, hogy nem teljesen igaz.

Pl. egyáltalán nem jó evő, és amikor arról kérdezem, hogy mit evett, akkor mindig felsorolja, de általában ugyanazokat a menüket sorolja, hogy bablevest tésztával, az ebéd viszont nem is ez volt. Az ovonő szerint eszeget, de ezt csak az első napokban kérdeztem meg, azért minden nap nem akarom ezzel fárasztani. De ma is azt mondta, hogy evett, közben miután hazaértünk (ebéd után hozom el) egyből nekiesett a mi ebédünknek, mint aki majd éhen hal, holott mondom nem nagyon eszik jól.

A másik, hogy mindig mondja kivel játszott, felsorol egy csomó nevet, de az ovonők szerint nem nagyon barátkozik senkivel, egy barátnője van úgy ahogy, de azzal már az ovi előtt is ismerték egymást. Egyik nap elmentem az udvaruk előtt, láttam is őt, hát tényleg nem játszott senki mással, csak azzal a kislánnyal.

Aztán volt egy kis incidens is, ami ő miatta történt, kérdeztem róla, de nem volt hajlandó elárulni a részleteket, csak azt mondta hogy ő sírt.

Mindent összevetve úgy érzem, hogy ő nem érzi olyan jól magát ott, de nekem teljesen mást mond. Ha azt kérdezem, hogy szeret-e oviba járni, akkor igen a válasz. Az ovonőkkel is beszéltem, ők is azt mondják, hogy még eléggé feszélyezett, de akkor ő miért mond olyanokat ami nem is igaz? Mit tudnék tenni? Ne kérdezzem semmiről? Vagy még túlságosan az elején vagyunk, és ez meg fog változni?


2012. szept. 25. 17:17
 1/10 wasdevilol válasza:
szerintem rosszul teszed fel a kérdéseket és próbál jó válaszokat adni rá (azt mondja amit hallani szeretnél) egy idö után kinövik ezt még csak nem szabad eröltetni
2012. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggodj. Ebben a korban meg egy csomo mindent nem tudnak osszekotni foleg nem idoben. A kisfiamtol ha megkerdem mit evett a bolcsibe (o 32 honapos) akkor a valasz a legtobbszro az, hogy "kaposztat". Gondolom valamikor ettek kaposztat es valamiert ez olyan hatassal volt ra, hogy nagyon megmaradt az emlekezetebe. Lehet valami jo vagy rossz esemennyel hozza osszefuggesbe igy elesen megmarad es ha az ember hirtelen rakerdez akkor ez ugrik be neki. Ugyan igy van a nevekkel is ismeri oket, ott vannak mellette, jatszanak stb. Szeritem nem szandekosan "nem mond igazat" egy ekkora kisgyerek csak rengeteg informaciot kell feldolgoznia, napokat, heteket es meg osszekeveri oket. Ilyenkor a fantaziajuk is elenk. Ha meg az elejen vagytok akkor szerintem ne kerdezgess folyamatosan. A kerdezgetest a kisgyerekek nagyon sokszor elvaraskent elik meg. Lehte meg uj szamara a hely, ujak a gyerekek, ujak az izek... eleg neki, hogy mindezt meg kell szokja es fel kell dolgozza. Ha ugy erzi, hogy emelett meg meg is kell feleljen bizonyos elvarasoknak (baratkozzon, ne csak egy gyerekkel jatszon, egyen...) akkor csak nehezited a helyzetet. Tudom, hogy a legjobbat akarod es persze, hogy erdekel es beszelgessetek is rolla de ne kerdezgesd folyamatosan, hogy ne erezze elvarasnak.
2012. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hol itt a hazugság? A válaszaival szeretne hozzád igazodni, mert az elvárásaidt már érzi és kezdi érteni is és a mondandójába beleszövi azt is amire még csak vágyik. Ezért sorolja a neveket, még nem játszott velük, de erre vágyik és annyit ábrándozik róla hogy már megtörténként könyveli el.

Az ételekről pedig lehet simán nem tudja mi is volt amit evett vagy épp nem evett, nem hazudni akar, csak neked megfelelni ezért mond olyat aminek a nevét jól ismeri.

Nincs itt hazugság.


Ha félelmed van hogy valami rossz történik benn vele és erre szeretnél választ kapni tegyél ki egy babát, adj neki nevet és mondasd el vele ez a baba mikor oviban van mit csinál, mi történik vele. Ki a legjobb barátja, szeretik e az óvónénik, van e olyan aki bántja, stb.

2012. szept. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem legtöbb ovis ilyen válaszokat ad (pláne 3ávesen)

az enyém mindig azt mondja senkivel nem játszott-de az ovónők meg mondják,hogy az ellenkezője az igaz. és az ebéd is mindig tészta ha kérdezem..!


Szóval ne aggódj,még sokat fog változni.

2012. szept. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ja,és ha már iskolás lesz,és meg fogod kérdezni hogy:Na mi volt a suliba? akkor a válasz mindig a: semmi lesz!

és soha nincs tanulni való vagy lecke...

2012. szept. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ovis lányom,szintén 3 éves,mindig vajas kenyér az uzsonna és leves,meg rántott husi az ebéd:o)
2012. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen 4,5 évesen. :) Kiscsoportban nem tudtam belőle szinte semmit "kiszedni", hogy mit ettek, mit játszott, volt-e bármi probléma. Most már mondja, de mindig szósz az ebéd. Ő pedig pont az ellentétje az egyik válaszoló gyerekének, mindig azt mondja játszott ezzel-azzal, de az óvónők mondják, hogy nem nagyon, inkább, csak nézi a többi gyereket. :)
2012. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt vágyteljesítő hazugságnak hívják, és simán normális még 3-4 évvel idősebb gyerekeknél is.

Az óvoda elég nagy trauma lehet, van gyerek, aki jobban tűri, van, aki megreccsen kicsit (az én gyerekem bepisilt és tikkelni kezdett az ovi első évében, pedig nem volt rossz helyen, aztán megtalálta a helyét).

Kérdezgetheted, hogy mit csinált, de szerintem sokkal jobb, ha aktívak vagytok ovi után, ha játszotok együtt, szóval jó dolgokat csináltok. Érdemes lehet szerepjátékot játszani, babázni, bábozni az ovival kapcsolatban, vagy ha evésproblémás akár olyan helyzetet, hogy ebédelnek a babák, és ilyen-olyan ételeket kapnak, így megfigyelheted, hogy reagál, kijátszathatod belőle a konfliktushelyzeteket.


Egyébként szerintem igen, nagyon az elején vagytok, három hét nagyoon kevés idő, ennél sokkal több kellhet a beilleszkedéshez.

2012. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem a lányod az egyedüli, szinte minden gyerek így csinálja. Én már rájöttem, hogy teljesen fölösleges minden nap kérdezgetni, mert nagyon hamar megunják, és teher számukra az, hogy mindig be kell számolni a dolgokról. Nálunk az vált be, hogy nem kérdezek, és a fiam a legfurább helyzetekben nyílik meg (vécézés közben), vagy este az ágyban.
2012. szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Biztos igazatok van, tényleg nem kellene annyit kérdeznem, és mindig ezzel foglalkoznom. Csak mindig úgy aggodok érte, hogy jól érezze magát. Ez a babazas tényleg jó ötlet (mindkettő) alkalmazni fogom.
2012. szept. 25. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!