Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom fél az egyik babáját...

Kislányom fél az egyik babájától, mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 éves, szülinapjára kapta. Olyan baba, amelyiket etetni lehet, meg ha lefekteti, akkor hortyog. Ma este az öcsi véletlenül bekapcsolta a babát, a kislányom szinte pánikrohamot kapott, befogta a fülét, sírni kezdett, szinte megrémült a babától. Mi okozhatja ezt nála?
2012. szept. 22. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megijedt tőle. Nekem is volt egy plüss kutyám amitől féltem még emlékszek is rá, hogy az nyugtatott meg, hogy a másik szobában van. Dobjátok ki vagy ajándékozzátok el.
2012. szept. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban én is féltem a sírós alvóbabáktól. Valahogy idegesített a mű-nyekergés. Némelyik babának olyan csúnya, természet ellenes géphangja van. Nem minden kislány szereti a babákat - olyan, mint egy gyerek, de mégsem az, rideg műanyag.

Szerintem tedd el a szekrénybe a babát, nem kell erőltetni - lehet, pár hónap, pár év múlva már nem fog tőle félni, és szeretni fogja.

Én hét éves koromig kizárólag plüssállatokkal játszottam, utána jött a Barbie őrület - ezt már szerettem. Úgy kilenc-tízévesen már játszottam kislány/csecsemő babákkal is.

Minden gyerek más.

2012. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom egy tehéntől félt így, mert hangosan bőgőtt, elraktam, aztán 1 év múlva már rá se hederített!
2012. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a barátnőm kislányának vittem egyszer egy sípolós bohócot, fehér volt, a szokásos kék-sárga-piros színekkel itt-ott díszítve. Szegényem próbált vele barátkozni, de ahogy közelebb vittük hozzá, viszolygás jelent meg az arcán, és visszakapta a kezét. Kb. 2 órát próbáltuk elfogadtatni vele, végül nem hagytam ott, annyira nem akarta.
2012. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kislányom tavaly kapott egy babát, ami sírt meg nevetett, meg mittomén (simát akartam de nem találtam szépet). Szóval rögtön pánikrohamot kapott tőle, úgyhogy egyszerűen megoldottam: KIVETTEM AZ ELEMET. Azóta az a babája, vele alszik, viszi mindenhová.

Egyébként nagyon fura, hogy mitől ijednek meg, mert a lányom imádja a zenélő játékokat, de a bátyja kapott egy zenélő mozgó tűzoltó autót, és attól nagyon fél a lányom.

2012. szept. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! Tegnap este nekem is az elemkivétel volt az első, de azért még el is tettem a szekrény mélyére csóri Rózi babát...:) annyira megfoghatatlan, hogy miből alakul ki a félelem...
2012. szept. 23. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!