Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak sem "hallja" 2 év...

Másnak sem "hallja" 2 év körüli gyermeke, ha valamire utasítja? Hogyan neveljem szófogadóvá a kislányom?

Figyelt kérdés
van,hogy rögtön szót fogad, de van, hogy ignorálja amit mondok /pl. vedd fel a papucsot, ne nyitogasd a szekrény ajtót, ne dobáld a játékokat stb./ és ez a gyakoribb eset :)
2012. szept. 22. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A 12 éves se hallja..... Mondtam, hogy papagájt veszek, vagy diktafont amin van végtelenített lejátszó...
2012. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Akar az en lanyomrol is irhattad a kerdest. 2 eves 9 honapos es detto. Ha olyan kedve van, meghallja es megcsinalja, amit kerek, de tobbsegeben oda se bagozik ra. A valasz, hogy hogyan csinaljam, engem is erdekel.

Bocs, hogy nem tudtam valaszolni, de tudd, masok is jarnak hasonlo cipoben.

2012. szept. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Segíteni nem tudok,de az én 2 éves lányom is alkalmi süket:)

Sőt most ott tartunk,hogy mindenre"nem" a válasz.Még akkor is ha kéri vagy megcsinálja amit mondok.De alapból mindenre rávágja hogy "mem"

2012. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem akarja meghallani, ne csak szólj rá, hanem úgymond segíts is neki elvégezni a feladatot. Egy, a szoba másik végéből odakiáltott "Ne nyitogasd már a szekrényajtót!" nem ér semmit. Oda kell menni, leguggolni hozzá, a szemébe nézni, így elmondani a kérést, majd elvinni a helyszínről. Érezze, hogy komoly. Nem mindig jön be, de azért gyakran igen.

Egyébként én is sokat küzdök a fegyelmezéssel, 2,5 éves kisfiam időnként valami brutális, pedig a szép szótól a popsira csapásig már minden eszközt bevetettem. Majdcsak kinövik.

2012. szept. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is ez van, pedig "már" 3 éves. Pl. az oviban ki kell hoznia a benti ruháját. Kb. 10 percig szólítgatom, mire megteszi. Minden mással foglalkozik, csak velem nem. Itthon sokszor kiabálok. Nem folyamatosan, csak a nevét,(vagy mást) mire rám figyel,és végre szépen el tudom mondani amit akarok.

Mindig kérdezem,hogy miért kell kiabálnom,hogy meghallja. Erre a válasz,hogy már hallotta mikor szépen mondtam akkor is. Szóval tojik a fejemre.

2012. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért érdekes, hogy aki tanácsot adott, ráadásul igen jót, azt lepontoztátok, míg a többi válasz, ami semmit nem ért, azok meg 100%-osak.

Ha nektek a hülyeség a 100%, akkor már nem is csodálkozom, hogy miért is nem szófogadó a gyereketek.

A nevelésnél is biztos csak a hülyeséget preferáljátok.

2012. szept. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!