Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányomnak lehet...

Két éves kislányomnak lehet hüvelyi gombás fertőzése?

Figyelt kérdés
Kétéves kislányom állandóan a nuniját piszkálja.
2012. szept. 13. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

6 eves voltam mikor anyukam eloszor elvitt gyermeknogyogyaszhoz, aki megallapitotta, hogy gombas fertozesem van. Kaptam ra kremet, es azzal kellett a huvelybemenet kornyeken kenegetni.

Ugyhogy igen, lehet:/ nekem ez nyaron volt, a strandon, a vizben valoszinu, hogy elkaptam valamit. Azota is hajlamos vagyok ra sajnos:(

26 hetes kismama

2012. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kétévesemnek kipirosodott a punija, ekkor kezdte vakarászni is. A pirosság elmúlt a sudocremtől, de a vakarózás megmaradt. Sajnos még véres is volt, sebesre vakarta. Azt mondták az ügyeleten, hogy betadine-nal kenjem (felhígítva vízzel, úgy vattára). Ezt napi 3-4 alkalommal csináltam, már a 2. napon abbahagyta a vakarózást, 4 napig kezeltem.
2012. szept. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemcsak gombás fertőzés lehet. Mindenképpen meg kell kérdezni az orvost, ne itt kérdezd, úgysem szakértők válaszolnak, ráadásul láthatatlanul nem tud senki biztosat mondani.

De lehet fertőzés. Ez nem olyan ritka jelenség, sajnos, és nem a medencék esetlegesen koszos vize lehet az ok. Hanem sokszor az édesanyjától kapja el a kislány még születéskor, és később pár évesen, akár már több évesen jönnek a tünetek. Nemcsak gombás fertőzés lehet, sokszor gyerekeknél ezt állapítják meg, hogy gomba (pedig, hogy milyen kórokozóról van szó, csak és kizárólag a laborban tudják kimutatni, orvos ránézésre nem tudja megállapítani, lehetetlen), és utána egész életükben szenvdenek ettől a nők, orvosi hiba és hozzá nem értés miatt.

Visszatérve a kérdésedre, attól, hogy piszkálja ott magát, nem biztos, hogy egyálatlán bármi baja lenne. Hívd ki vagy menjetek el a gyerkorvosotokhoz, tőle kérj tanácsot mindenképpen.

2012. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2.v

Nekünk ránézésre azt mondták, hogy nem gomba, hanem csak a pirosság miatt esetleg valami baci lehet (ahogy véresre vakarta magát, olyan sebfertőzés féleség), de még ez sem biztos. De végül megoldódott nekünk a betadine-tól.

2012. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!