Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan tipusú köhögéssel már...

Olyan tipusú köhögéssel már találkoztatok, ami kizárólag fekvő testhelyzetben, alvás közben jelentkezik?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiamnak volt egy néhány napig tartó, enyhe orrfolyása tüsszögéssel. Ahogy elmúlt, elkezdődött az alvás közbeni köhögése. A délutáni és az éjszakai alvásnál is jelentkezik, elalvás után kb. fél órával elkezd köhögni. Tegnap erre úgy felébredt, hogy vissza sem tudott aludni, de volt, hogy csak álmában köhögött kb. negyed órán keresztül szakaszosan, aztán aludt tovább.


Ébrenléti állapotban egyáltalán nem köhög. Harmadik napja tart ez a köhögés. Mi lehet ez?


2012. szept. 10. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy maradt még orrváladék és az folyik le? Próbáljatok orrcseppet vagy orrspray-t és utána kitisztítani az orrát, hátha akkor tud aludni és nem fog köhögni. Sajnos más tippem nincs. Jobbulást!
2012. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószinüleg meg van nagyobbodva az orrmandulája+a váladék lehet, h csorog. Az én kisfiam is köhög álmában, nekünk ezt mondta a gyerekorvos. Ha háton fekszik, nem szokott horkolni, mert akkor tuti, h a mandula.
2012. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A váladék miatt van, mi is így jártunk a kislányunkkal. Szívtuk neki többször és szinte 1-2 nap alatt látványosan megjavult. Nekünk is fura volt, h csak vízszintesben köhög. A doki javasolta, hogy gőzöljük sós vízzel, orrspray (tengeri sós) és orrszívás. Szinte biztos ez van nálatok is.
2012. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nálunk visszatérő őszi/téli probléma (volt?) ez, nagy orrmandulák, és mögöttük folyik a trutyi a torkába, és sajnos néha hányásig fokozódott a köhögése éjjel. Szintén a sós vizes orrspray (lehet ám otthon is készíteni „fiziológiás sóoldatot”, nem kell a tengervíz ehhez) vált be, illetve a Sinecod szirup esténként, ha már nagyon vészes volt a helyzet, és nem tudta tőle kialudni magát.
2012. szept. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit előttem írtak mind jó + én még ilyenkor meg szoktam emelni a fejüket is. Általában csak egy lapos kispárnán fekszenek, de amikor köhögnek akkor szinte félig ülő helyzetben alszanak, így kevésbé ébrednek fel a köhögéstől.
2012. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
A lányomnál volt ilyen köhögés, rendszeresen visszatérő, sőt, el nem múló.1-2 éven keresztül tartott. És csak alvásnál. Oviba szinte alig járt, mindig otthon volt ez miatt. Aztán eszembe jutott, hogy elviszem fül-orr-gégészhez. Elküldött röntgenre, kiderült, hogy arcüreggyulladása van. Kikezelte, azóta semmi ilyesmi nem volt neki.
2012. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszotokat,

olyan hasznos ez az oldal!!!

2012. szept. 10. 20:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!