Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy ne legyen irigy?

Mit tegyek hogy ne legyen irigy?

Figyelt kérdés
Kisifam 2,5 éves bölcsödés volt most megy ovodába és nagyon irigy. Szembe velünk lakik egy kisfiú ő most lesz 2 éves. Mindig akarja a kisifam, hogy ő át jöjjön de amint át jön mindent kivesz a kezéből, nem engedi semmivel játszani. És sír ha valamit még is sikerül megszereznie a kisbarátnak. Nem tudom, hogy kezeljem le a dolgot. Mindig mondom neki hogy adjon neki valamit meg ha mi át megyünk neki is jó ha játszat az ő játékaival. Szomszéd anyuka mondta ne idegeskedjek majd ki növi ezt a gyerekem, de azért látom nem igen tetszik ez a dolog neki. De nem tudok mit csinálni. Próbálom magyarázni neki de ilyen nem tehetek róla. Vagy igen? Az is baj, hogy már páran mondták rá hogy milyen irigy és, hogy bezzeg az ő gyerekük nem volt ilyen, ez nem igen teszik nekem. Mert igen lehet az de szerintem senkinek nincs jóga ilyet mondani a gyerekemre. Szerintetek mit tehetek, hogy ez minél előbb elmúljon nála?
2012. szept. 7. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem irigység, életkori sajátosság... Aki olyat mond, hogy az ő gyereke soha nem volt ilyen, az nem mond igazat.
2012. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azokat a játékokat, amiket nagyon félt másoktól, rakjátok el, ha más gyerek jön, a kevésbé becses játékain biztos szívesebben osztozik. Amúgy igen, minden gyerek ilyen, életkori sajátosság.
2012. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pont most olvastam a korai fejlesztő könyvét (fejlődésben lemaradt gyerekek szüleinek írták) és nagyon nagyon hangsúlyozzák, hogy 2,5 éves kor körül nagyon fontos lépés az irigység és míg ez nem ér a tetőfokára addig ne csináljunk semmit :)

tudom, nehéz időszak, enyém is ennyi idős, de az én kép, a tulajdon kialakulásban ez most egy mérföldkő.

ülj le közéjük és mond neki, hogy ha te most a sárga lapáttal játszol akkor odaadjuk Petikének a pirosat, hogy mind a ketten tudjatok lapátolni a várra, hogy szép nagy legyen, stb... kicsit szakítsd ki belőle, de változni majd fog magától nemsokára mikor rájön, hogy nem csak neki vannak jó játékai és milyen jó cserélni :)

2012. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És tudnál nekem még erről a könyvről mesélni? Mi a pontos címe? Hol található meg?
2012. szept. 9. 01:49
 5/5 anonim ***** válasza:

korai fejlesztőben lehet kapni, 3000.- körül van az ára.

apró lépések a neve, viszont 0-3 éves korig írják le a dolgokat és fejlesztő céllal, tehát ha minden rendben a kicsiddel akkor azt mondom felesleges megvenned.

enyém nagyon nehezen kezdett el beszélni, 150 oldal a beszédről szól benne, ezért ajánlották a könyvet de így is sajnos rengeteg olyan dolog volt benne ami 1 éven alul lett volna jó fejlesztés :(

de persze nem lebeszélni akarlak, csak leírtam :)

2012. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!