Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg két éves...

Hogyan értessem meg két éves kislányommal, hogy ne legyen irigy? Hogy más is játszhat, hozzányúlhat az ő játékaihoz?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapja szinte minden nap szóba kerül ez a téma. Mondtam neki komolyan is, játékosan is, hogy nem viszi el senki a játékait, csak kipróbálják a gyerekek stb. De amint valaki felül a motorjára vagy tolja a kis játék babakocsiját, sír és visszaköveteli. Most ott tartunk, hogy csak sétálni megyünk ki, nem viszünk magunkkal semmit, bent porosodnak a játékok.
2010. nov. 26. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez életkori sajátosság, majd kinövi. Mindig mondd el, mást nem tudsz tenni. Azt hiszi, az az ő személyiségének a része. Ez nagyon normális dolog ennyi idősen.
2010. nov. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez normális. most van az én, enyém korszaka. majd elmúlik. addig is tépd a szád rendszeresen, egyszer majd csak eljut az üzenet, meglátod. :)
2010. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem "irigység".

Ilyenkor tudatosul a gyerekekben, hogy valami az övék.


Gondolj bele, hogy mész a metrón, és valaki megtapogatja a táskádat, mert hogy milyen szép, hát leesne az állad. De még a munkahelyemen sem örülnék, ha a kollégám, akit ismerek, tenné ugyanezt.


Nekik a játék az nem csak egy "játék", hanem személyes holmi.


Próbáld vinni olyan helyre, ahol több gyerek/ismerős van. Gyerektársaságban könnyebb ezt megtanulni, mint az utcán.


Egyébként ha valamihez nagyon ragaszkodik a gyerekem, és látom, hogy más gyereke közelít, hogy "megnézze", akkor elébe is lehet menni ennek. Én a másik gyereknek szoktam ilyenkor mondani, hogy kérdezze meg az enyémtől, hogy megnézheti-e. Mert itt a kulcs legtöbbször nem is az, hogy 10 másodpercre nem akarja elengedni a játékát, hanem az, hogy az ő beleegyezése nélkül történik valami.


A másik meg, hogy nyilván ő is meg szokta nézni mások cuccait, nem?

Ilyenkor lehet erre emlékeztetni: "Te is megnézted a múltkor xy játékát, most mutasd meg picit a tiedet ennek a gyereknek".


Hát nem egyszerű, de ez kialakul, ha lesz kistestvére (gondolom első), akkor óhatatlanul napi program az enyém-tiéd "játék".


Kitartást, biztosan javulni fog. Ne zárd be emiatt a játékokat, meg kell ezt tanulni kezelnetek együtt, még akkor is, ha lesz néhány kritikus pillanat...

2010. nov. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól teszem, hogy inkább bent maradnak a kinti játékok, dömper, kisbringa stb., hamarosan előkerül a szánkó...A kis barátai mind olyanok, hogy egyből felpattannak majd rá. Nehéz!
2010. nov. 26. 13:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. nov. 26. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!