Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Év vesztes gyermeknek vajon...

Év vesztes gyermeknek vajon mi a jobb, ha 2* járja a bölcsit vagy ha átmegy bölcsiből óvodába?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az jobb, ha oviba megy, és nem jár 2x bölcsit. Mert az oviban sok új dolgot tanul, a bölcsiben meg csk ülne ott a sok kicsi között, és nem tudnának már újat, fejlesztő dolgot tanítani vele. Szerintem inkább ovi.
2012. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez gyerektől is függ, na meg ovitól is.

Függ a gyerektől, hogy mennyire izgága, mennyire van szüksége az új dolgokra, mennyire nyitott. Ha nyugodtabb, szemlélődőbb fajta, akkor még maradhat a bölcsiben (ha engedik). Viszont ha egy kis energiabomba (mint az én fiam is), akkor jobb az ovi, mert ott sokkal több dolgot tanulnak, jobban ki tudják élni az energiájukat.

Az ovitól annyiban függ, hogy ott milyen csoportok vannak. Ha korosztályos, akkor érdemes lenne megkérdezni, hogy ott mi a szokás, melyik csoportban tartják vissza (kicsit járja kétszer, vagy a nagyot). Ha vegyes, akkor nem gond, mert így is úgy is mennek és jönnek új gyerekek minden évben.

Az én fiam is év vesztes, de nálunk csak vegyes csoportok vannak, így ennek örülök, hogy nem kell egy csoportot 2szer járnia, hanem akik jövőre kezdik az ovit, azokkal végig is viszi, de addig is lesz korabeli gyerek a csoportjában.

2012. aug. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is inkább az ovit mondanám, az indokaim hasonlóak, mint amit az első hsz. írt, viszont pl. a mi kerületünkben az a szabály, hogy az évvesztesek mindenképpen a bölcsiben maradnak, és csak a betöltött 3. év után rákövetkező szeptemberben mehetnek oviba.
2012. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg inkább bölcsi párti vagyok. A fiam novemberi, az egész csoport évvesztes, így együtt mennek tovább még egy évet. Nem kicsikkel van, és ugyanúgy játszanak, mondókáznak, festenek, ragasztanak, tornáznak, udvaroznak, énekeket tanulnak, stb. mint eddig, és szerintem az oviban sem tennék máshogy. Viszont nem mindegy, hogy két gondozónő 12-14 gyerekre figyel, vagy 25-30-ra. Ráadásul sok oviban kb. ugyanakkora, vagy még kisebb a csoportszoba, mint a bölcsiben, kétszer annyi gyerekre....

Egy 3 éves nem tudom mit csinálhatna még az ovodában, amit a bölcsiben nem tud megtenni, amit ne tudna megtanulni.


A lányom augusztusi, ő már nem járhatja kétszer a bölcsit, nem is lesz talán évvesztes, de már előre félek egy épp, hogy 3 éves pici lány mit kezd azzal a sok gyerekkel az oviban. (bár tudom, ők sokkal jobban veszik az ilyen dolgokat, mint az anyák :o))


Úgy tudom, hogy a vegyes csoportban a 3 évesek még nem mehetnek különórákra, pl. tánc, balett stb. csak 4 éves kortól.

Szóval igen, bölcsitől is függ, mert van, ahol tényleg semmit nem csinálnak a gyerekek, csak ott vannak, de én ezt azért nehezen képzelem, mert nálunk is rengeteg program volt, rossz idő esetén is. Pl. a kis két évesek még színezni sem tudnak, de már kirakták a rajzaikat, ahogy "kiszíneztek" pl. egy nyuszit húsvétkor, vagy ujjfestékkel festettek, vagy farsangkor egy állarcot ők díszítettek színes papírfecnik ragasztásával meg ilyenek. A fiam rengeteg éneket, mondókát mond itthon, amikről nem is hallottam még. Eső esetén van tornaszobájuk is. Nyáron homokoznak, pancsolnak kint az udvaron.... stb. Ennél többet oviban mit csinálnának a 3 évesek?

2012. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Részemről inkább kétszer bölcsi.

Fiam decemberben tölti a három évet, csak korabeliekkel lesz egy csoportban a bölcsiben. Ovira egyébként esélyünk sem volt, jövőre felveszik, már majdnem négy évesen.

2012. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is decemberben lesz 3 éves, januárban megy is át az oviba. Most lett szobatiszta, így azzal remélhetőleg nem lesz gond.

Én már alig várom, nálunk nagyon vacak a bölcsi, ráadásul a cimborái jövő héttől már mennek oviba, és jönnek a kicsik. Így a fiam 1,5 évig lesz kiscsoportos, de nem bánom.

2012. aug. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!