Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha az év-vesztes kisfiamat...

Ha az év-vesztes kisfiamat nem veszik fel jövő ősszel óvodába, akkor marad bölcsibe és fizethetem a bölcsődei díjat?

Figyelt kérdés
...míg ha felveszik kiscsoportba, akkor ott csak az étkezésért kell fizetni?
2012. márc. 19. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Oviba csak az étkezést kell fizetni. Bölcsis díjat, meg bölcsije válogatja. Nálunk nem vezették be (még).
2012. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem,miért ne vennék fel,max. ha nincs hely,de akkor fellebezni kell.Én úgy tudom,ha betölti dec.31-ig a 3. életévét,akkor másnap ha felvették oviba mehet.A lányom is évvesztes ,október végi születésű,betöltötte a 3 évet és másnap ment oviba.A díjról,meg nem tudok semmit,annyira új még,kérdezd meg az oviban.
2012. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk (Bp. egyik kerülete) nem így van, ahogy az előttem szóló írta.

Az évvesztesek is csak szeptemberben mehetnek oviba, addig a bölcsiben vannak. Pl. a gyerekem csoportjában is van jó pár gyerek, akik már rég betöltötték a 3. évüket, 2008. szept-októberiek, 2009. januári, és mindannyian csak 2012 szept-ben mehetnek oviba. Pedig nem pelusoznak, önállóan mennek a WC-re, egyedül esznek, öltöznek stb., azaz már teljesítik az "oviképesség" feltételeit.

Kérdezd meg az ovit vagy az önkormányzatot, hogy nálatok mi a rendszer.

2012. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is sajnos úgy van ahogy az előző válaszló írja :(

most vezették be, tavaly még nem így volt :(

mlt héten mentem be, hogy mikor van a nyílt nap, mondták, hogy nem mehetek mert decemberi a fiam, majd jövőre :O

és már arról is gondoskodtak, hogy biztos sokáig maradjon a bölcsibe, ugyanis nálunk csak a körzetis oviba lehet jelentkezni :O

teljesen ledöbbentem, nem tudom mi lesz így mert havi 40E-ért nem fogom bölcsibe járatni 9 hónapig

2012. márc. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező ill. 4-es hozzászóló:

Nűálatok már bevezették a bölcsi-díjat?


Mert nálunk nem, és idén már biztosan nem is lesz bevezetve, megkérdeztem a vezetőnőt. Azaz továbbra is csak az étkezési díjat kell fizetni, de azt sem mindenkinek, van, akinek semmit, van, akinek a felét. (jövedelem ill. gyerekek száma alapján)

2012. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem vezették be, szeptembertől fogják és közben kiderítettem, hogy az önkormányzat április végéig nyilatkozik ennek mértékéről! Köszi a válaszokat!
2012. márc. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!