Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Év vesztes lesz, ha szeptember...

Év vesztes lesz, ha szeptember 04. -én született?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben lesz 5 éves a kisfiam.

Jövőre szerintetek mehet suliba, vagy még nem?


2012. máj. 13. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ő évvesztes lesz. nem baj, mert így sokkal erősebb, strapabíróbb lesz.
2012. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ!


:)

Ő már 25 kg és 120 cm, magától tanulta meg a betűket-számokat, leírja, hogy MAMA, PAPA, a nevét...félek, hogy nagyon kilóg majd az oviból, de még a elsősök közül is...

2012. máj. 13. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akik máj. 31-ig betöltik a 6. évet, szok mennek azonév szeptemberében iskolába. Tehát Ő évvesztes.
2012. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsónak: március 1-től változott a jogszabály, azóta ismét azok az évvesztesek, akik augusztus 31 után születtek. MOndjuk a kérdező fia így is úgy is az:)


Kérdező, mivel csak 4 nappal haladja meg a határidőt, kérheted, hogy jövőre mehessen iskolába. Majd felmérik a kicsit, és így döntenek róla - ha iskolaérett, akkor engedni fogják. Azoknak a gyerekeknek a szülei kérhetik ezt, akiknek a gyereke a kérdéses év dec. 31-ig betölti a 6-ot.

2012. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van ahogy az utolsó írja. A lányom aug. 30-án született, de én szeretném, ha egy évet maradna még, mert addig jó, amíg gyerek lehet! Bár ez még távoli dolog, mert most lesz még csak 3. :)
2012. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok,én úgy tudom,hogy a szept.1-je csak 2014-től lép életbe,így a május 31. a mérvadó.Azonban,ha te szeretnéd őt iskolába vinni hat évesen,akkor az óvoda kérvényezi a gyermek vizsgálatát és neked el kell őt vinned a nevelési tanácsadóba,ott megvizsgálják és ha valóban értelmes,akkor mehet iskolába előbb is.Csak ugye szociálisan is érettnek kell lennie,ezt is nézd.Nyugodtan tudjon ülni,tudjon koncentrálni,a figyelme ne kalandozzon el.Ezt sokan elfelejtik,pedig legalább annyira fontos,mint maga az értelem.
2012. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!