Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő ilyen kellemetlen...

Mi a teendő ilyen kellemetlen helyzetben?

Figyelt kérdés
Jaj,lnyok,anyukák segítetek nekem.Elköltöztünk egy faluba két fiunkkal.Kialakult egy baráti kapcs. egy utcabeli,kedves anyukával,aki a mieinkel egyidős(2 éves)kisfiával jár felénk,hozzánk.Gyakran találkozunk akarva,akaratlan,mivel 1 utcába lakik.Elvannak a gyerekek eggyütt,de nekem nem tetszik a kisfiú hatása az enyémekre.Az a baj,hogy nagyon el van kényeztetve és hát bocsi a kifejezésért,de szörnyű rossz gyerek!Anyukája belátja,de elég tehetetlen.Eddig azért nem bántam,mert valahol sajnálom,amiért egyedül kinlódik örökké a fiával(apa messze dolgozik)de most már csomó rossz dolgot tanít a fiaimnak.(árokba ugrálás,verekedés,csúnya szavak,szófogadatlanság..)Hogy kerülhetném ki őket,hogy ne sértsem meg,amúgy tök jó fej anyukát?

2012. aug. 29. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy én vagyok nagyon könnyelmű, de szerinted a tieid soha nem fogják ezeket megtanulni? Dehogynem. Én nem elszigetelnék, hanem magyaráznék. Az árokba ugrálás például a gyermekek számára nagyon jó móka (persze körülmény függő!!!), csúnya beszéden szerintem minden gyerkőc átesik. Jön az ovis bölcsis időszak és hidd el a legjobb nevelés ellenére és esel kelsz majd a meglepetésektől, hogy mire képesek a gyerekek.
2012. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Tudom nagyon nehéz ez!

De ha óvodába fog járni ott is fogja ugyanezeket tanulni, főleg a csúnya szavakat.

sajnos nem lehet teljesen ezt kivédeni, az én lányom is kétéves, bár ő a tévéből hallja hogy hülye kutya meg hasonlók.

Ráadásul ez a dackorszak ideje amikor a gyermekek eléggé szófogadatlanok.

Sajnos az ő fia az agresszívebb gyermekek csoportjába tartozik, próbáld vele megbeszélni ezt a dolgot, ha tényleg annyira frankó csaj akkor ezeket belátja, és megpróbálja valahogy ezt a helyzetet megoldani.

2012. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze,tudom és nem is angyalok az enyémek sem!Ők is nagyon elevenek és nem kell félteni őket!De mégis idegesít.Pl a kisfiú pofozgatja,csapkodja az anyját,miközben kiabálja,hogy csúnya anya!Tök nagyszájúak a fiaim,de ilyen soha,eszükbe sem jutott,erre tegnap kaptam egyet én is.Egyszerűen nem tetszik,pedig próbálom mindig magyarázni nekik,de ha ő is itt van rám sem hederitenek!Lehet,az oviban még rosszab lesz,de az még 1 év!
2012. aug. 29. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Én is azt mondom,hogy még a tied is lehet ilyen.

Az én keresztfiam 6 éves koráig mintagyerek volt, utána egy év alatt mindent bepótolt!:)

Szájalt, feleselt, káromkodott, stb.

Ha együtt vagytok, akkor szólj te is rájuk nyugodtan: hogy gyerekek ezt nem szabad, így nem beszélünk stb.

Ha nem hagyják abba, akkor a te fiadat szabályozd le, hívd haza, és otthon elmagyarázod,hogy ezek nem a legjobb dolgok, és szeretnéd, ha ő ebbe nem venne részt!

2012. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Kellemetlen a döntés, de meg kell hoznod. Az anyuka érzelmei, vagy a gyerekeid pozitív fejlődése a fontosabb? Én is voltam/vagyok ilyen helyzetben. Szomszéd kisfiú tünemény, imádják egymást a fiammal, de születése óta mindent ráhagytak. Még nincs 2,5 éves, de se az anyja, se az apja nem bír vele. Sokat kötözködik a fiammal, elveszi tőle a játékot, ami éppen a kezében van, dobálja homokkal. Ő meg erre visszadob, vagy megüti, pedig nemverekedős típus, de a homokdobálást eltanulta tőle. Én korlátoztam az együttlétüket. A játszótérre együtt megyünk, de azon kívül egyre kevesebbet viszem át, és anyuka sértődés nélkül vette a lapot, mert tudja, hogy nem túl jól nevelték a kisfiút. Hozzáteszem, egy okos, értelmes gyerekről van szó. Most már ők sem jönnek csak ritkán, mert itt is ugyanígy viselkedik a kisfiú, mint otthon, és az anyja fél, hogy tönkretesz valami értékesebb dolgot. Pl: ha eltörne egy olcsóbb játékot, nem balhéznék érte, majd pótolom a fiamnak, de ha betöri a TV képnyerőjét, azt nem tudjuk egykönnyen pótolni, úgy, hogy ne éreznénk meg anyagilag. Kapcsolgatja a műszaki cikkeket, amik pont azért vannak elérhető közelségben, mert a fiam megtanulta, hogy azok nem játékok, nem piszkálgatja őket. (Arról nem beszélve, hogy nem is volt más lehetőségünk, mert albérletben lakunk, a szekrénysor a tulajé, nem tudja lecserélni, mi meg nem tudunk másikat venni, hogy feljebb tegyünk TV-t, HI-FI-t). A másik kisfiú ezt nem tudja, de dobálta már labdával a TV-t, játékkal a csillárt, nyitogatja a hűtőt, és ha meglát valami kedvére valót kiveszi. Ha az anyja azt mondja, nem kaphatja meg, mert vacsora előtt ne egyen édességet, és nem adom oda ( ha az anyja engedi, természetesen szívesen adok neki, de anya kérése ellenére soha), erre folyamatosan kinyitogatja a hűtőt, kipakolja, mert otthon lehet neki. A konyhaszekrényt is folyamatosan rámolja, és a fiam látja a rossz példát. Nem szakítottam meg teljesen a kapcsolatot, napi szinten többször összefutunk beszélgetünk, együtt megyünk játszótérre, csak az 1-2 órás egymásnál való játszás alakult át, ritkábbak lettek az alkalmak.

Nem volt könnyű, mert aranyosak, és a kiskölyök tényleg imádni való, de kőkemény munkával tanítottam mindent a fiamnak, és nem akarom, hogy lássa a rossz példát, mert nem érti, hogy ha neki nem lehet folyton a TV főkapcsolót nyomogatni, a másik kisfiú miért teszi mindig, akár nálunk, akár a saját lakásukban.

2012. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Persze, lehet abban valami, hogy majd a közösség is hatással lesz a gyerekre, de azért ez sem törvényszerű. 1 éve bölcsis a kislányom, és nem vett át csúnya beszédet, verekedést stb. pedig már 3 éven túli gyerekek is vannak, tehát rendesen kommunikálnak. Teljesen nem kell megszakítani a kapcsolatot, csak ritkítani, aztán majd eldől. Sajnos nekem is van a baráti körömben egy kisfiú, aki minden alkalommal amikor együtt játszottak, megverte a kislányomat, dobálózott, csúnyán beszélt, és mindent elvett, de semmit nem adott oda, játszón pl. nem engedte fel a gyerekeket a csúszdára, mert az az övé. Aztán egyszer csak a kezünkre csapott a kislányunk, hozzánk vágta a játékot - amióta nem talizik ezzel a gyerekkel, azóta helyreállt a rend. Úgy látom, hogy a legtöbbször akkor van ilyen, ha a szülők nagyon engedékenyek, ráhagynak mindent a gyerekre. A helyedben ritkítanám a találkozásokat, mert rossz hatással van a gyerekedre.
2012. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na hát hasonló szituban vagyok én is 2 gyerekem van a szomszédnak is 2. Már több éve ismerjük egymást és a gyerekei egyre jobban és jobban kanászodnak el, mert míg egy 1-2 évesnél még belefér ez az addig egy 4-5 évesnél ugyanaz már nagy gáznak számít.

Én is most vagyok azon a ponton hogy várom az ovikezdést, és utána is ritkíjuk a találkozásokat, mert úgy vagyok vele ahogy egy előttem író írta hogy vért izzadok a saját eleven és rosszalkodásra igen hajlamos gyerekeimmel hogy normálisan viselkedjenek jól neveltek legyenek, akkor nem fogom hagyni hogy romba döntsék mások.

Csak az a gond nálunk hogy ez az anyuka nem érzi át a súlyát ennek amit csinál hogy nem neveli semmiért a gyerekeit, hanem ő is mindig ezzel érvel hogy más közösségben is lesz ilyen ahogy az ő gyerekei viselkednek és nem lehet burokban nevelni egy gyereket.

És ő meg fog sértődni már előre tudom amikor észleli hogy nem találkozunk velük...

A nagy különbség az óvodai közösség és a NEM NEVELŐ MINDENT RÁHAGYÓ szülő gyereke között hogy az óvodában rászólnak a gyerekre ha olyat csinál kiállítják a többi közül, a ronda beszédért is leszidják, kiállítják stb. Nem verik nyilván de valamiféle retorzió azért van.

Szemben a nem nevelő szülővel aki (biztos láttatok márm ilyet) aranyosan mosolyogva szól a verekedő ocsmányul beszélő gyerekre hogy jaaj pistike neeem szabad..de közben mosolyog és láthatóan semmit se akar tenni hogy megakadályozza a dolgot, vagy ami még rosszabb ha még pozitív dolognak is beállítja a dolgot pl: jaj annyira cuki mikor így beszél meg jaj hát olyan kis erős életrevaló ( a verekedős gyereke...)

Úgyhogy azért van különbség aközött ha egy óvodai közösségben tapasztalja ezt meg aközött ha szabadjára engedve meg van erősítve benne a rosszaság.

2012. aug. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen,én is így érzem.Mint írtam a fiaim is erősen hajlamosak a rosszalkodásra,pláne mert ikrek.Én is mindig egyeedül vagyok velük és szó szerint vért izzadtam pl.míg megtanítottam nekik,hogy az utcán motorozás közben ha szólok,hogy autó jön félre megyünk.Nagyon nehéz volt,de megjegyezték és muszály volt ilyen dolgokat megtanulniuk,mert ált.egymagam sétáltatom őket.Na már most ha velünk van a kisfiú is,meg sem hallják,hogy szólok-mert,látják,hogy az a fiú megy mint az atom a Jóistenre sem hallgat.Szóval ilyen dolgok idegesítenek benne!
2012. aug. 29. 15:06
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Őszinteség a legcélravezetőbb. Beszélj az anyukával. Mond meg neki hogy szerinted rossza hatással van a fia a tieidre és hogy egy darabig szeretnéd ha nem találkoznátok. Mi is falun lakunk, tudom hogy ott az ilyenért sértődnek, de engem ha a gyerekemről/családomról van szó, nem érdekel hogy ki sértődik meg.
2012. aug. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!