Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van esély, hogy felvegyék...

Van esély, hogy felvegyék oviba vajon? Ha nem akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szeptember 15-én tölti a 3 évet kislányom.Teljesen szobatiszta, de a környékbeli ovik mind beteltek mire jelentkeztünk és azt mondták mivel szeptemberi ezért hátrányba van. Eddig elutasítottak. Próbálkozzam még ősszel hátha üresedés lesz?
2012. júl. 23. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mit jelent az, hogy „a környékbeli ovik mind beteltek mire jelentkeztünk”? Nálunk meg volt adva márciusban egy hét a jelentkezésre, és nem érkezési sorrendben vették fel a gyerekeket. :)


Mindenesetre szerintem érdemes próbálkoznod ősszel, ha más nem, januárba felvehetik. Egyik ismerősöm azt mondta, ő már kétszer vitte másik oviba a gyerekét (költözés miatt), és évközben könnyű volt bekerülniük. (Pedig Budapest egy felkapott kerületéről van szó.)

2012. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, a kérdésed másik felére: ha nem veszik fel, akkor fellebezhetsz az önkormányzatnál.

Még annyit, hogy az én gyerekemet anno ugyan felvették, de nem abba az oviba, ahová szerettem volna (két óvoda egybe tartozik), viszont a szeptemberi szülőin közölték, hogy üresedés lett az áhított oviban, így átvették oda.

2012. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Márciusba jelentkeztünk akkor volt egy hét a beiratkozásra.

Igazából csak egy oviba jelentkeztünk, anyósom intézte úgy volt, h 100% hogy felveszik aztán pofára estünk. De a barátnőm aki több helyen érdeklődött azt mondta minden hol el utasították, hogy majd január fele próbálkozzon. 8. kerületi ovikról van szó.

2012. júl. 23. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi ugyan másik kerületben vagyunk, de szintén nem vették fel elsőre kisfiam, mert októberben tölti a 3 évet. Kaptunk az oviból egy papírt az elutasításról még júniusban, ott az volt hogy fellebbezni lehet a kerületi jegyzőnél. Megírtuk a fellebbezést és így felvették októbertől.

Az ovikban, ahol érdeklődtünk a fellebbezés előtt, azt mondták hogy érdemes még próbálkozni szeptemberben, mert páran minden évben kiesnek pl.aki több helyre is jelentkezik. Szerintem ha nem fellebeztetek, ne várjatok januárig, hanem már most érdemes érdeklődni.

2012. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!