Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek kisgyereketek...

Hogyan kezelitek kisgyereketek étkezési problémáit, én nem szeretem stb dolgokat?

Figyelt kérdés

Következő esetekben:

-Elérakom az ételt, bele sem kóstol és eldönti ő nem szereti.

-Szedet repetát, én tudom, hogy nem fogja már megenni, hisz tudom mennyit tud enni, de ő csak erősködik. Kiszedem neki. Beleeszik egy kanállal és elmegy az asztaltól.


3 éves.


2012. aug. 25. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Az első esetben befejezzük az ebédet, azonnal, kézmosás, és be kell mennie a szobájába, nincs mesenézés, csendes elfoglaltság van, amikor éhes lesz valóban, akkor megeszi a kaját. Olyan nincs, hogy nem eszem meg mert, mást kérek. Általában ő rendelheti meg az ebéd-vacsorát.

Második esetet sem engedem, ha tudom, hogy ez már a második tányér étel, de ő épp a harmadikat kéri, akkor kap inni, esetleg előkerül valami gyümölcs, nasi, és kicsit később ha tényleg éhes, akkor kaphat fél-negyed adagot.

2012. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem, hogy nem eszi meg...meg se kóstolja. Megmondtam neki, addig nincs játék, de más kaja se. Már ott tartunk, ha megkóstolná, akkor oké, de NEM!!! Reggel óta a nappaliban ül makacsul , azóta nem evett. Kértem, hogy kóstolja meg, akkor ehet velünk ebédet. Mit csinál: odaszól nekem: NEM és csendben bevonul. Most mitévő legyek? Már sajnálom, hisz ennie kéne, de ha engedek, akkor ő nyer.
2012. aug. 25. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

sztem jól teszed.

a lányommal is így van, néha vannak ilyen heppjei :)


és ő is szeret másodjára szedetni, méghozzá "nagyon sokat".


én sem tudom, mi a tökéletes megoldás...


hol ő, hol én vagyok a vesztes :)

2012. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első eset voltam én kicsiként :) A legtöbb főzelékről már a szagáról tudtam, hogy nem fogom megkóstolni. Amikor megpróbálták belém tömni, kihánytam. Kipróbálták a "nem kapsz addig enni, ameddig nem eszel belőle" módszert, egy nap ételmegvonás után feladták. Szóval én nem erőltetném, mert csak megutálja az evést hanem adnék neki valami olyat, amit biztos megeszik, és próbálnám figyelembe venni a főzésnél azt, hogy mit szeret.

A második esetet úgy előzném meg, hogy kis adagonként adnám neki a repetát, így biztos nem veszik kárba :)

2012. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sok ilyen van sajnos. 3,5 éves.

Első eset rengeteg, soha nem kóstol meg semmi újat. Nem nagyon izgat, már rég túl vagyok ezen, konkrétan nem érdekel. Megkóstolja, megkóstolja, ha nem, az sem érdekel. Ha nem kell neki, akkor kap egy szelet vajas kenyeret.

Második eset is van néha, pl sajtos tésztát imádja, de tudom, hogy csak egy tálka az adagja, de néha kér még, ilyenkor kirakok neki kb 3 szem tésztát aztán jó napot. Ha nem eszi meg, akkor rászólok, hogy ő kérte, egye meg, mert nem dobok ki kaját. Elég határozott vagyok, úgyhogy megeszi ilyenkor.

Engem az zavar jobban, hogy itthon abszolút semmi újdonságot nem hajlandó megkóstolni. Viszont az oviban eszik rendesen, úgyhogy végül is csak két nap van amikor nem eszik változatosan (hétvége). Bár most egész nyáron itthon van velem, mit mondjak, sokféle kaja nem jutott bele. Majd szept-től újra eszik rendesen. Nem tudok mit csinálni vele, ő ilyen, ez van. Beleerőltetni nem tudom, ha nem akarja megkóstolni sem.

2012. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kiegészíteném az első esetet, azért adok neki ott vajas kenyeret, ha nem kóstolja meg az új kaját, mert különben nem eszik egész nap semmit. Nála nem jön be az éheztetés, hogy majd később akkor fog enni. Ő inkább nem eszik, viszont erre figyelni kell, hogy nagyjából meglegyen a napi 3-4 étkezés nála, különben szorulásos lesz és nem gyengén.

2012. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!