Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen formában adjátok a...

Milyen formában adjátok a főétkezésekkor az ételt (ebéd, vacsora) egy 15 hónapos kisgyereknek?

Figyelt kérdés

- olyan formában, ahogy ti eszitek: vagyis hagyjátok, hogy ő csipegessen belőle és ő harapjon falatokat,

- apró darabosra összetörve,

- apró darabokkal, de pépes körítésben, mint egy darabos főzeléket,

- még pépesen, kivéve az egész darabos rágcsálnivalókat, stb.

Az is érdekelne, hogy miből adtok neki inni (cumisüveg, csőrös pohár, pohár).


2009. júl. 23. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 16hónapos és azt kapja ebédre,amit mi is eszünk,csak egy kicsit eldarabolom neki.Ő már pohárból iszik,több kevesebb sikerrel,csak ha megyünk valahova,akkor viszek neki cumisüveget.
2009. júl. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 hós, ugyanolyan formában eszi, mint mi és müa pohárból iszik. Sajna nem fogadja el, ha én adom neki kanállal, így csipeget, vagy villával eszik, kanállal csak próbálkozik. Én szívem szerint több nem darabos ételt adnék, vagyis főzeléket többet, mert így töröm mindig a fejem, mit főzzek, hogy mi az amivel könnyen elbánik és szívesen eszi, na és tápláló is és vitamindús. Szerencsére rengeteg zöldség mehet köretnek, vagy rántva, de még sikerrel veszi a rakottas akadályokat is. Főzelékek nagyon éhesen és nagyon ritkán kis adagban megy. Muszáj olyankor, legyen valami más is, ami darabos, amivel kiegészítem a kis adag főzit, pl rántott feltét, vagy roston husi...

Cumisüvegből is iszik még a reggeli és esti tejet. Nálatok hogy megy? Én sokszor keveslem az adagot, amit eszik, mert az öturmixolt adag jóval több volt, de szerencsére jól fejlődik 12 kg, és napi székletadagja is van bőséggel.

2009. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ismerős a helyzet, nekem is az a bajom, hogy keveslem a megevett mennyiséget, ha darabosat eszik. Így még minden nap igyekszem becsempészni egy-két adag "pépesben darabosat", vagyis olyan állagú ételt, mint a 11 hónapos kortól c. bébiételek. Ugyanis, ha ennél darabosabbra és sűrűbbre hagyom, nagyon keveset eszik meg belőle.

Amit szeret, önállóan is megeszi kanállal, de ez csak 2-3 ételfajta volt eddig. A többivel én etetem, de nem nagyon hagyja már. Inni pohárból iszik már nagyon régóta, de sajnos nagyon kevés kell neki. (Cumisüveget nem fogad el.)

2009. júl. 27. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!