Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El tudnátok képzelni, hogy...

El tudnátok képzelni, hogy megüssetek egy gyereket, aki nem is a tiétek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Ma kint voltunk a kislányommal a játszótéren. Jár oda egy tipikus cicababa anyuka a 4éves kislányával, és a kislány maga az ördög, komolyan :D Nincs olyan nap, hogy ne kössön bele egy másik gyerekbe, ne lökjön fel valakit, ne szórja a szemébe a homokot, ne vegyen el tőle valamit, stb. Az én kislányomat pl. le akarta lökni a csúszda tetejéről, mert nem látott fentről, hogy ott vagyok én is. (Az én kislányom még csak 2 éves) Ekkor én is jó erélyesen rászóltam, de rám sem bagózott, így levettem a csúszdáról, odavittem az anyukájához, hogy mégis miért engedi neki vagy miért nem figyel. Megmondom őszintén, látszott az anyukán is, hogy semmit nem ért neki, hogy szóltam, nem fog tenni semmit.

A legtöbben már nem is engedjük közel a kiscsajhoz a gyerekeket, mert ez már nem csak játék és komolyan veszélyben vannak. Pl. csúszdás eset, egy kisfiút fejbe rúgott, stb.

Ma viszont olyat láttam, amin én is ledöbbentem. A kislány játszott egy másik kislánnyal, akinek az anyukája a kisöcsit tologatta. Egyszercsak a kislány odafutott egy nagy marék homokkal és beszórta a babakocsiba (!), úgy, hogy az anyuka ott állt mellette. Kb. 10 hónapos lehetett a kisfiú, szemébe, orrába, szájába ment a homok..

Erre az anyuka megfogta a kislány kezét, megrángatta, és rávágott egy-kettőt. Hozzáteszem, hogy az anyja csak erre ment oda, hogy 'jajj..kicsim..mit csináltál?'

Le voltunk döbbenve. De aztán elkezdtem gondolkozni, hogy én mit tettem volna? Valahogy úgy érzem, hogy lehet, hogy ha az én gyerekemmel csinálja ezt és elönt a harci ideg, én is ezt csináltam volna. Holott sosem ütöttem még meg a lányom, ha meg is tenném, nagyon nagyon nyomós indok kellene hozzá, mert úgy gondolom, hogy mindig van jobb megoldás az esetek 95%-ban. Akkor hogy lenne jogom másét bántani? Ezen gondolkozok, mióta hazajöttünk.

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben? Én nem tudom eldönteni..


2012. aug. 17. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát jogom biztos nem lenne megütni, de lehet, hogy még pofon is vágom.

Én néha rácsapok a fiam fenekére, egyrészt pelenkás, ami azért felfogja, másrészt a kezére meg az arcára nem csapok. De ő még nem is szórt homokot a huga arcába.


Amit csináltam volna: azt hiszem, azzal a lendülettel felképelem a kislányt, megfogom a karját, odaviszem az anyjához, és megmondom neki, hogy ha még egyszer meglátom a gyerekem 10 méteres körzetében, őt fogom megtépni.

Tudom, ez nem helyes megoldás, de homokot egy babakocsiba???

2012. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Igaz anyuka nem vagyok,de amit én tettem volna:

szerintem én is ráordítottam volna,és kapott volna 1-2 kettőt a seggére v a kezére.. És ha ne adj isten megfullad a homoktól? vagy eldugítja az orrát,nyelőcsövét? mi az francot csinál vele?... szerintem én még az anyukát is lebasz*am volna,hogy mit képzel? nevelje meg a gyereket.. az ilyen nem anyuka... én még kiis tiltatnám onnan azt a gyereket az tuti:S fejbe rugni egy másik gyereket? én leordítanám az anyja fejét is,hogy a csicsás haja leesne a fejéről.. az tuti.

2012. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugodtam. Azt hittem én vagyok vadállat, hogy megrángassak és megüssek egy gyereket. De igazából én megpróbáltam szép szóval, semmit nem hatott. És igazából ezt nem lehet egy ejnye bejnyével lerendezni, amit a drága anyja csinált..
2012. aug. 17. 17:46
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

jesszus..most így elképzeltem tuti bennem is felment volna a pumpa, az tuti hogy karjánál fogva arréb "tettem" volna a kiscsajt aztán pedig megragadva odaviszem a "kedves" anyukájához nem túl szép szavakkal és valószínű emelt hangon.

Így rácsapni a kezére nem tudnék, megpofozni pláne nem de hogy VALAMIT csinálnék fizikailag az tuti.

2012. aug. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem, tényleg mérlegelni kell, hogy mikor lépsz közbe, de én általában észre sem veszem, és már dirigálom a más gyerekét, ha anyuka nem jön.

Ilyen esetben meg, azért egy kisbaba még nem tud kiállni magáért, szegénykém, megijedhetett nagyon.

2012. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

abszolút verésellenes vagyok, sajátomat sosem ütném meg, másét sem, fegyelmezési céllal, de ez már önvédelem kategóriába tartozik. nem vagyok benne biztos, h lett volna jogom, de én azzal a lendülettel, ahogy észlelem, mit tett a babámmal, hatalmas pofont adtam volna. utána lehet, h megbánom - de lehet, h nem.


szerencsére nem jártam még így (nekem is 10 hónaposom van). de régen egyszer előfordult, h a 4 hós kölyökkutyámra tök váratlanul és kiszámíthatatlanul rátámadt egy felnőtt kutya, és ahogy szedtem szét őket, a marhája még engem is súrolt a fogaival. gazdi persze sehol. engem nemigen érdekelt a kutyás etikett (ami szerint más kutyáját nem bántjuk), úgy nyakon vágtam a harapóst, h kúszva iszkolt onnét.


nem hiszem, h a gyerekemet kevésbé védeném...

2012. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
még az jutott eszembe, h ha tényleg ennyire gáz a kiscsaj és az anyukája sem tud (akar) jó irányban hatni rá, néhányan anyukák beszéljetek össze, és többen kérjétek fel illedelmesen az anyukát, legyen kedves vagy állandóan szemmel tartani, vagy többé nem hozni a gyerekét arra a játszótérre.
2012. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Dehogy ütném meg szegény kis tündérhercegnőt...


miután a kisfiamat megmentettem, megfognám a tündérhercegnőcske csöpp kis fülcimpácskáját, és ily módon tessékelném oda a drága édesanyjához, de úgy, hogy azért megérezze, hogy most bizony olyan dolog történik, aminek fele sem tréfa. Utána az édesanyja olyan jó alapos fejmosást kapna tőlem, hogy utána sosem látnánk a környéken.


húúúú de felhúztam magamat a sztorin még így olvasva is! :D

2012. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A saját gyereked megvédése,megóvása mindennél fontosabb szerintem!

Ezt a kérdést én írtam ki.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!