Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermeketek mennyi idős...

A gyermeketek mennyi idős korától tudta a színeket felismerni?

Figyelt kérdés
Lányom 26 hónapos, és még egy színt sem ismer fel. Egyébként nagyon fogékony, mindent felismer, mindent mond és tud, kivéve azok a fránya színek nem mennek. Lehet, hogy színtévesztő?
2009. júl. 22. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis,szerintem csak keveri a neveiket.Lehet,hogy magát a színt felismeri,tudja azonosítani csak a nevét mondja rosszul.Nem lehet?Amúgy az én lányom olyan másfél éves kora után tudta biztosra megmondani melyik szín melyik.Mondjuk Ő korán kezdett beszélni.Ne aggódj szerintem,különben sem késett el.
2009. júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 évesen. Mondjuk azt hozzá kell tennem, hogy 3 éves koráig alig beszélt valamit:)
2009. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj emiatt, még csak 2 éves múlt. :) Próbálj meg azonos színű kockákat egy helyre tenni és kérd meg hogy segítsen. Lehet, hogy megnevezni nem tudja, differenciálni viszont igen.

Lehet, hogy nem érdeklik a szinek, fel se merül benne, hogy anyának ez fontos lehet hogy megnevezze őket.

szembeteg gyerekekkel foglalkozom, nyugalom. :)

2009. júl. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felismerni felismerik már pár hónapos koruktól, mert látható, hogy valami pl. narancssárga jobban tetszik mindig neki mondjuk, mint a fekete. Az, hogy nem tudja kifejezni magát, szerintem más kérdés, majd belejön :)
2009. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 évesen kell tudni egyeztetni a színeket, s egyet kell tudni megnevezni. Próbáld ki tudja-e egyeztetni őket. Pl. piroshoz a piros való. Ha ez megy akkor jó!
2009. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Majdnem mindent mond már, a formákat is régóta megkülönbözteti (pl. a hengert a hasábtól), mindig velem van, ismeri az összes szerszámom (kis csavar, nagy csavar, csillagcsavarhúzó, lapos csavarhúzó), ő ad mindent a kezembe a garázsban :))


Mondja, hogy kék, piros, sárga, zöld stb., de mindig mást mond, mint amilyen maga a szín valójában. Ezért izgulok egy kicsit, de köszönöm a megnyugtató válaszokat, majd megtanulja, úgy láccik, ez kicsit nehezebben megy neki, de sebaj :)

2009. júl. 23. 09:00
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:


> Próbáld ki tudja-e egyeztetni őket. Pl. piroshoz a piros

való. Ha ez megy akkor jó!


Nem, sajnos ez nem megy neki, mintha nem értené, mi az a "szín".

2009. júl. 23. 09:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell megnevezni őket, csoportosítsd vele az egyforma színeket. Vegyél két színű lapocskát, pl. kék, piros. Formára legyen ugyanaz! Pl. kör. Te csinálj két csoportot. Egyikbe tegyél egy piros lapot, másikba egy kéket. Utána vegyél még egy pirosat, tedd a pirosak csoportjába, s mondd a picinek hogy ez ide való. Csináld ugyanezt a kékkel is. Majd emelj fel egy pirosat, s kérdezd a gyerektől, hogy ez hova való? Majd hagyd hogy önállóan rakja két csoportba a lapocskákat.
2009. júl. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, 5.válaszoló voltam. Kérdezz ha valamit nem világosan írtam!
2009. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!