Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves a kislányom. Mit...

5 éves a kislányom. Mit játsszak vele?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok, és már mozogni sincs nagyon erőm.

Ha tudtok, segítsetek nekem.

A gyerekem egyáltalán nem marad egyedül már hetek óta, egész nap csak nyűglődik.

Ne olyat írjatok, hogy kifestő, építő, kirakó... hanem valami különlegeset, amit pl. mi készítünk el,és telik vele az idő :)


Előre is nagyon köszönöm!


2009. júl. 20. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Készítsetek együtt papírbabát. Rajzoljátok meg kartonra az alakokat, vágjátok ki, aztán rajzoljatok, szinezzetek neki ruhákat (a ruha vállánál hagyj egy kis lelógó téglalap alakút kilógó "bigyót" amit kivágás után behajtasz, és így ráakasztod a vállára a kartonbabának) Sokáig el lehet vele szöszmötölni, sok ruhát csinálhattok a kartonbabáknak, aztán eljátszhattok vele.
2009. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a meseolvasás is eltarthat sokáig. Mondjuk egy történet egy születendő kistestvérről még ideális is lenne, nem tudom mennyire van felkészítve a kistestvérre...

a húgom és köztem kicsit több mint négy év van. Anyukám veszélyeztetett terhes volt, gyakorlatilag végig feküdnie kellett, és hasonló történeteket olvasott nekem. Játékbabán megtanított pelenkázni, öltöztetni a babát ott az ágyában, ahova beültem mellé. Rengeteget mesélt nekem, hogy milyen lesz a kisbabával, miben segíthetek majd neki stb. Akkoriban nagyon közel kerültünk egymáshoz, pedig apás típus voltam.

2009. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban volt 5 éves a lányom és mostanában nagyon szeret számolni. Ilyeneket szoktam kérdezni tőle:

- ha van 3 almám, és megeszek 1-et, akkor mennyi marad?

- ha van 1 lovam és veszek hozzá még 1-et, akkor mennyi lesz összesen?

Vagy nagyon szeret fekete-fehér-igen-nem-et is játszani.


7 hetes a pici lányom, úgyhogy ezek nagyon jó játékok arra az időre, amikor pl szoptatom a hugit.


Mondjuk ezek nem túl különleges játékok, de próbáld ki, hátha bejön. :-)

2009. júl. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem még nincs gyermekem,de van egy 5 éves unokahúgom!Hétvégén itt volt és rajzoltam neki egy kincsestérképet,a kertben eldugtam egy kis szütyőben egy csomó csillogó dolgot!

Hááát...mikor megtalálta először meglepődött!Azóta is szorongatja a táskát és megkérdezte,hogy mikor jönnek megint a kalózok? :D

2009. júl. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Próbálkozunk!
2009. júl. 21. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sapientino [link]

Van számolós játéka is:) Szerintem ez nagyon jó kis játék 3-5 éves korig ajánlják.

2009. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha játszom olyat a lányokkal, hogy mondok pár szót, és abból ki kell találni, melyik nem illik oda.

Pl: Eszter, Réka, Kata, Ádám. (fiúnév)

zöld, sárga, piros, forró (nem szín)

Kedved szerint variálhatod! Lányom is 5 évesen nagyon jókat mondott:)

2009. júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyomda, udvaron betonra krétázás, gyurmázás, festés.

Diavetítés.

Labdadobálás ilyen puha labdával amikor odadobod a másiknak akkor kell egy állatnevet mondani, így bővül a szókincse.

Hozzatok kartondobozt a boltból, szoktak adni ha kértek és van fölösleges, és építsetek házat belőle, vagy alagutat. Ő mászkál majd benne, te meg nézed. Aztán ki is festhetitek kívülről, belülről, vagy ragasztani rá tapétát, csomagolópapírt, rajzolni ablakot, bele kisebb dobozkából bútorokat. Amit nem bírsz, csinálja ő. Legalább büszke lesz magára.

Akkor ha ilyen meleg van, kint medence, vizipisztolyozás. Vagy esetleg kádba. Elég ha mellette ülsz.

Most ezek jutottak eszembe. De a többiek is nagyon jó ötleteket adtak szerintem.

Majd írd meg melyik jött be, melyik nem!

2009. júl. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!