Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudják használni a...

Mikortól tudják használni a futóbiciklit?

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
2 éves kortól kb.
2012. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
fiam 2,5 éves múlott mikor kapta.imádjuk :)
2012. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-2,5 éves kortól, egyensúlyérzéktől is függ. Fiam 2 éves, de nem tud vele menni egyáltalán, keresztlányom egy hónappal idősebb és csak úgy száguldozik.
2012. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a fiam a 2. szülinapjára kapta, 2 nap alatt megtanult vele menni, utánozta a nővérét, felemelt lábbal száguldoztak, én meg majd' frászt kaptam
2012. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

2 fölött.

De szerintem ha nem akarsz frászt kapni és izomból rohanni utánna, akkor inkább egy tanúlókerekes kisbicit vegyetek. A fiam már 2,5évesen simán ment vele.

A futóbicivel az a baj, ha nem tudod 100%-ra hogy a gyermeked meg fog állni pl.egy kereszteződés előtt, vagy a járdán az utca végén ne vegyetek ilyet, mert ha nem vagy mellette 1méteres körzetbe már nem tudsz utánnanyúlni.

2012. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval tökéletesen egyetértek, aszfaltos út melletti járdán pl. kisgyereknek életveszélyes a futóbicaj. Ha már van olyan okos, hogy tudja, meg kell állnia, akkor OK. Szerintem 2 évesen korai, vagy csak kis utcákban, kertben ajánlatos használni.
2012. aug. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam is két éves szülinapjára kapta, azóta száguldozik vele, majd most kap rendes kétkerekű bicajt, hogy a tekerést is megtanulja, mert az egyensúly az már megy. Hamar rájött, hogy kell használni, csak türelmesnek kell vele lenni. Azért még mindig felváltva használjuk a motorral.


Ha már leér róla a lába, már nyugodtan próbálhatja. Ha az első kudarcnál a szülő feladja, akkor nem fogja soha használni a gyerek. Pedig jó találmány.


Off: Az úttestnél megállás,utánafutásra pedig annyi: hogy amint motorra ült a fiam, meg lett neki tanítva, hogy nagyon messze nem mehet tőlem, ha szólunk, hogy állj, akkor megáll. Az úttesteken sosem mehetett át motorral, bicajjal, a járda szélén mindig állj, állj van, én kérem a kezét és a motort. Ezt már legelső alkalommal így vezettem be, ebből nem engedek még egy lakótelepi parkolónál sem, hiszen az is úttest. Én megpróbálok bízni a fiamban, mostmár messzebre elengedem, így lassan 3 évesen, és mindig ügyesen megáll, hátranéz és megvár. Szerintem fő a bizalom, mindig tudta, hogy nem jajgatok, mint a nagyanyja szokta, ha egyedül bicajozik előre egy úttest melletti járdán, mert tudom, hogy megvár és megáll. Akkor szoktam neki mondani, hogy mellettem jöjjön, mikor sokan vannak a járdán (buszmegálló, stb) vagy tényleg forgalmas út mellett megyünk.

2012. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!