Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Boltba adjak rá pelust, ha...

Boltba adjak rá pelust, ha hosszabban még nem képes visszatartani? Plusz egyéb kérdések, de ez a fő :-)

Figyelt kérdés

Akiket eddig kérdeztem, mind azt mondták, ne kapjon pelust sehova napközben, csak alváshoz. de hosszabb ideig még nem tudja visszatartani, a plázában meg messze van a vécé és egy bizonyos üzlet, ahová mennénk, csak ott van. se kiszaladni udvarra nem tudunk, se a wc-ig nem érnénk szerintem és felszólításra nem pisil még, csak akkor, ha ő szól és akkor se mindig. 21 hónapos kisfiú egyébként. nem zavarom össze nagyon, hogy hol kap pelust, hol nem? pl sétálni elmegyek vele anélkül, játszóra is, boltba meg nem. :-(

Kakiról tudomást sem vesz egyelőre, se előre, se utólag nem szól, de hát nem is mehet minden egyszerre, csak így meg töröm a fejem azon is, hogy na akkor nem lesz esetleg szorulása, ha csak alváshoz kerül rá pelus? vagy megszokja, hogy alváshoz kap és addig kivár? ezzel nem azt fogom erősíteni benne, hogy kakihoz a pelus való, pisihez a wc? jaj, nehezebb ez mint gondoltam... egyáltalán tutira érett rá, ha pisi előtt majdnem mindig képes szólni? bár van hogy csak közben... nem számít erőltetésnek, ha így gatyóban hagyom pelus helyett? mert ma már egyszer sírt, mikor másodszor is pisis lett a gatyója, holott előtte pisilt, csak nem volt ideje befejezni, mert nagyon mehetnékje volt és a vége egy perc múlva a gatyóban landolt, ő meg sírt, hogy bök :-( de végülis hajlandó volt másikat húzni, nem kellett pelus és ebéd közben megint ügyesen és előre szólt :-) próbálkozzunk és lassúbb wc-re szokásra készüljünk? vagy hagyjam még, amíg több ideig képes visszatartani? bocs a sok kérdésért, de első gyerek és nagyon új a téma, cseppet se készültem fel arra, hogy bőven kétéves kora előtt érdekelni fogja, mert sokan fújták körülöttem, hogy a fiúk később lesznek szobatiszták, stb. nem szeretném elrontani a dolgokat :-( bőven elég, hogy az apja türelmetlen vele :-( szerinte nem kéne még foglalkozni a dologgal, mert így minden tiszta pisi lesz :-(


2012. aug. 4. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

mivel ilyen kicsi, és még azért egy picit messzebb vagytok a szobatisztasághoz, szerintem adj rá pelust ha tudod, hogy nincs wc a közelben. viszont bugyipelust adj r és szólj neki, hogy ha pisilnie kell akkor szóljon, ne pisiljen bele, de azért az megfog egy pisit ha beszalad.


enyém akkor lett szobatiszta teljesen mikor teljesen elvettem a pelust, alváshoz se kapott mert összezavarta, nem tudta mikor pisilhet be és mikor nem. így nem adok már r, azóta nincs baleset. viszont ő akkor már itthon stabilan szobatiszta volt, csak sétáknál volt probléma

2012. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van itthon bugyipelus, azt hiszem, tényleg az lesz a legjobb, ha azt kap és megbeszéljük, hogy szóljon azért. attól még nagyon messze vagyunk szerintem is, hogy teljesen levegyem róla és pont ezért is vagyok bizonytalan, hogy érdemes-e egyáltalán próbálkozni vagy maradjon 100%-ban pelus, mert így csak összezavarodik, hogy hol van rajta, hol nincs
2012. aug. 4. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom kb. egy hónapja bilibe vagy wc-be intézi a pisit. Az első héten még a kaki is oda ment, de aztán történt valami. Azóta csak pelusba hajlandó kakilni.

Szól előtte, és kéri a pelust. Én meg inkább ráadom, mert nem akarom, hogy visszatartsa. Az nagyobb baj lenne.

A pisilés már nagyon ügyesen megy, még csak véletlenül sem csurog be, tudja tartani.

Ha elmegyünk itthonról (a legközelebbi város 20 km), akkor viszont még adok rá pelust.

Itthon a faluban csak akkor, ha aznapra még nem tudta le a kakát. Ha már túl van rajta, akkor bugyit adok rá.

Délutáni alváshoz sem kér már. Éjszakára még adok rá, pedig reggel szárazon veszem ki alóla. De inkább adok, mert nehogy akkor csurgasson az ágyra, mikor épp nincs rajta. :)

Nagyon ügyes a kisfiad, hogy ilyen hamar elkezdte érdekelni a dolog. Erőltetni nem kell, türelmesek legyetek vele! De jó úton haladtok!

2012. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi a bugyipelust csavargós gatyónak hívtuk,ha mentünk azt kapta,mert abban igazán jó csavarogni,ha azt húztuk akkor is szólnia kellett ha jön a pisi,szólt is mindig,de ha becsurgott volna nem lett volna gond belőle.Nem mondtam rá,h az pelus,az is gatyó volt.
2012. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetre vettem egy darab mosható bugyipelust. Nem érezni rajta, hogy pelenka. Annyira elég, hogy ha szól, és nem érsz el vele a vécéig, akkor megtartja a pisit. Viszont át kell öltözni utána.
2012. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!