Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is be szokott fásulni a...

Antus kérdése:

Más is be szokott fásulni a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves lányom és a 2. babámmal vagyok 6 hónapos terhes. Mostanában elég gyakran érzem magam lehangoltnak. Nincs kedvem semmihez, szeretnék valami újat csinálni. Unalmasnak találom a hétköznapokat. Úgy érzem, hogy változásra, programokra lenne szükségem. Próbálok minden napot megtervezni, hogy ne legyen uncsi, de így is sokszor befásultnak érzem magam. És ilyenkor rossz anyának is érzem magam, hogy nem mindig nyújt felhőtlen élvezetet csupán az, hogy a lányommal lehetek, játszhatok vele. Más is szokott ilyet érezni, vagy én nem vagyok való anyának?! Mit tehetnék, hogy ne legyenek egyhangúak a napok?
2012. júl. 31. 20:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az utolsó nagyon aranyos! :-)) Nem semmi az energiád...
2012. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
36%

Utolsónak, falun laksz: vegyél virágokat, gondozd, nézd hogy nőnek. Én vettem csirkéket, kacsákat, nyuszikat. Pici pénzért mert legkisebb korban vettem meg.

Rettentően nincs szabadidőm a 4 és 2 évesssel, de mégis ez tök jó!!! Ők segítenek nekem. Mindig örülünk, ha nőnek, a virágok alakulnak. Szeretjük. Dög fáradt vagyok, mert segítségem nekem sincs és az én férjem is csak vasárnaponként van itthon, ráadásul a 2 gyerek fiú és nem a legszófogadóbb korban vannak:))) De nagyon tudom ezt az elfoglaltságot javasolni. A virágok szépek, az állatok meg háááát finomak lesznek ugye...:) És nem is kell őket megvenni, tudod hogy nem tápos , szójás húst eszel.

2012. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a hozzászólásokat! Tökéletesen igazatok van. Azon leszek a következő napokban, hogy kitaláljak magamnak vmi elfoglaltságot. Jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül, már bocsánat. Nem örülök ennek, de legalább nem velem van a baj. Nem gondoltam, hogy ennyi házimunka és gyereknevelés mellett még fogok igényelni mást is!!!
2012. júl. 31. 22:23
 14/15 anonim ***** válasza:
Néha jó, ha tudja az ember, hogy nincs egyedül és teljesen normális amit érez.
2012. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egy kis humor a fásult mamiknak:

[link]


Az egyik kedvencem a kommentek közül:

Gyermek ül etetőszékben, majszol nutellás kalácsot, én neki háttal teszek-veszek. Egyszer csak vérfagyaszó sikítás: MI EEEEEZ???!!! Mi lenne, felelem egykedvűen, nutellás kalács, és bosszankodni kezdek, ez a gyerek megint sumákol a kajával, nem tudok a kedvére tenni, stb. Ám gyermek ismét visít: DE MIIIII EEEEZZ???? Harmadjára közli, hogy EZT NEM KÉREEEEM! Dühös vagyok, újabban a kölök semmit se hajlandó megenni, s anélkül, hogy hátrafordulnék, ráförmedek: Mindent meg kell enni, ami a tányérodon van! Gyerek kétségbeesetten: "De nem vagyok éhes". Ekkor hátrafordulok, és látom: a tányéron, a nutellás kalács mellett egy tízcentis zöld sáska pihen...



Amúgy van itt minden, bepelenkázott darázstól kezdve a gyerekkel együtt kiöntött fürdővízig.

2012. aug. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!