Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Örökbefogadott kisfiam nyílt...

Örökbefogadott kisfiam nyílt örökbefogadással került hozzánk, a vér szerinti apukáját is ismerjük, a napokban véletlenül összefutottunk vele és üdvözöltük, mit mondtatok volna arra, hogy ki volt ez a bácsi?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 18:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Újszülött kora óta velünk van,most 6 éves.
2012. júl. 29. 18:28
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Először is, annó tisztáztam volna a szüleivel, akarnak-e valaha is valamit a gyerektől, mert ha igen, akkor nyilván néha találkoznánk vele, és akkor tudná a gyerek mi a helyzet.

Ha viszont nem akarnak tőle semmit, akkor el sem mondanám a gyereknek hogy nem az igazi szülője vagyok, és hogy az csak egy Józsi bácsi volt.

2012. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadáshoz elengedhetetlen egy tanfolyam elvégzése ahol kioktattak bennünket annak idején arra,hogy a gyermeknek mindenképpen tudnia kell ! ,majd az igazságot,már egészen kiskorától a korának megfelelően kell neki elmondani,mert régebben sok tragédia történt amiatt,mert kamaszkorban véletlenül derült ki,hogy örökbefogadták.


Beszéltem a szülőkkel annak idején mikor együtt mnetünk a hivatalba aláírni az örökbefogadást,akik azt mondták,hogy nem akarnak ők zaklatni majd bennünket,beérik azzal,ha nagyritkán küldök egy fotót,írok pár sort,hogy hogy van a kisfiú .


Nem szoktunk találkozni,ez is egy véletlen találkozás volt,de mivel nem lalknak túl messze előfordulhat,hogy a későbbiekben még találkozunk majd.

2012. júl. 29. 18:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért kell hozzá lelkierő, elismerésem.

A hatalmas Aphrodité c. Woody Allan film jutott eszembe, annak a végén van, hogy találkoznak, és mindkettő a másik gyerekével, de nem tudják egymásról.

2012. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudok hasznos választ adni, de nem tudom megállni, hogy válaszoljak:

esküszöm, gőzöm sincs, hogy mit mondanék...jézusom...hát ha el "kell" hogy mondjátok, hogy örökbefogadott, akkor ezen már gondolom túlvagytok. Viszont ha még ott is laknak, akkor muszáj azt is elmondanod neki, hogy Ő volt az apukád, hisz előbb utóbb kiderül, és akkor annak is rossz vége lehet...

de hogy mondd meg neki??? nem semmi szitu...

2012. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mostanában kezdett el kérdezősködni,de nem látom,hogy szomorkodna ezen még ,hogy ő nem hagyományos módon került a szüleihez-hozzánk.


Bár lehet ,hogy igen rosszul adtam neki elő a dolgot,mert azt mondtam neki,hogy egy kedves néninek volt a hasában aki segített neki hazatalálnia hozzánk a családjához és engedte ,hogy az ő pocakjában nőhessen meg mivel az enyém beteg volt és egy kicsit eltévedt,de a lényeg,hogy végül hazatalált és minden a helyére került.


Tehát másik néniről beszéltem neki...de másik bácsiról...hát itt aztán elakadtam teljesen.

2012. júl. 29. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Van örökbefogadásról szóló mesekönyv. Nem találom, de egyszer láttam. Talán más példával könnyebb lenne elmagyarázni.
2012. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Erre a könyvre gondoltál?

[link]


vagy erre?

[link]

2012. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!