Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kislányom alkalmanként...

1 éves kislányom alkalmanként ugy sir hogy nem vesz levegőt és utánna elájul. Majd mikor megmozsdatom mindenrendben lesz. Kitalálkozott ilyennel vagy hasonlóval?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sürgősen a gyerekdokinak mondanám el a helyedben.
2009. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dokinak szolj,mert én ugy tudom az ájuláj agyi károsodással is jár...,vizsgátazsd meg.
2009. júl. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sürgősen el kell vinni orvoshoz! Nekem a kisfiam képes így sírni mikor oltást kap. Na,szokott nagy ijedség lenni. A doki még képes fejre is állítani,csak hogy vegyen végre levegőt! Ezzel nem lehet viccelni,tényleg károsodhat az agya.
2009. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen. Arra figyelj hogy ha elkezd sírni és nem akar levegőt venni akkor fúj egy nagy adag levegőt az arcába. Ez sokkolja és venni fogja a levegőt. Nálunk az első ilyen sírás pont a doktornál volt és ő tanácsolta a rázás vagy a pofozás helyett, mert ugye nem mindig van hideg víz. Ez nálunk bevált. Azóta nem ájul el, mert egyből ráfújok, ha látom hogy nem vesz levegőt. Ez valami gyerek betegség, amit két három éves korukra kinőnek, de vigyázni kell, hogy azért sokszor ne ájuljon el a gyerek.

A nővéremnek a fia is ilyen volt és ő is kinőtte.

Ha sűrűn előfordulnak az ájulások és nem használ semmi én is elvinném egy szakemberhez.

16 hós lány anyukája.

2009. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen rá kell fújni az arcára, majd ha megnyugodott, elmondani neki, hogy ezt ne csinálja. Hidd el, pici még, de ha mindig hallja, megjegyzi. Okosak ám!
2009. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22:10 nek igaza van !
2009. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is csinálta. Ennek neve is van, csak nem jut az eszembe. Nem kell tőle megijedni, nem lesz agykárosodása és semmi más, csak te ne veszítsd el a fejed. Leírom ,hogy nálunk ez hogy volt.

10 hós volt a lányom mikor kezdte és mindig fájdalommal volt összefüggésben. Járni tanult és elesett a járólapon. Sírt és közben nem vett levegőt. Felakadt a szeme és elvesztette az eszméletét. Eleinte elég volt ha ráfújtam, vagy megráztam később volt ez durvább is. Egész kék lett az arca és kb 20-30 másodpercig nem vett levegőt. Ilyenkor szájon át levegőt fújtam a tüdejébe, mert ez fizikán alapul. Mivel nem vesz levegőt, a tüdeje teljesen összelapul és önszántából mér nagyon nehéz neki megint megtölteni levegővel. Amúgy 3 éves korára minden gyerek magától kinövi és nagyon sokan küzdenek hasonlóval, csak hallgatnak róla,mert nem tudják, hogy mi ez, és szégyenlik.

Nem akartalak megijeszteni, remélem boldogulni fogsz. Talán apnoé a neve.

2009. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az oxigénhiány agyi károsodáshoz vezethet, az ájulás azonban olyan állapot, amiben önkéntelenül is levegőt fog venni :)
2010. máj. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!