Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok-e olyanról, hogy...

Hallottatok-e olyanról, hogy egy kisgyerek mandulaműtét után éjjelente felsír, remeg és nem tud magáról?

Figyelt kérdés
6,5 éves lányomnak egy hete volt orr- és garatmandulaműtétje. Szinte minden éjjel nyöszörög, majd hangos sírásba kezd, remeg, mint aki sokkos állapotban van és látszik a szemén, hogy nincs magánál. Miért lehet ez?
2009. júl. 16. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Valószínűleg rosszat álmodik. :( És tényleg nem nagyon vannak ilyenkor maguknál. Azt mondják reggel nem kell kérdezgetni mit álmodott, mi volt a baj.


Vigasztald meg, és tedd vissza aludni. Ez minden amit tehetsz. És persze említsd meg a gyerekorvosotoknak. Véleményem szerint rosszat álmodik. Nekünk is betett a kisfiam műtétje, csak nálunk a szobatsiztaságba rondított bele :(


Judy

2009. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ennek egészen pontosan az a neve, hogy PAVOR, azaz éjszakai felriadás. Mi is küzdünk vele, de kinövi a gyerek. A műtét nagyon megviselhette, valószínűleg a szorongás jön így ki rajta. Nézz utána a googlén. Mindenképpen keresettek fel pszichológust, mert nagyon el tud durvulni és ezt nem ijesztgetésből mondom. Az én lányom ordít, sikít ilyenkor, hány és fogalma sincs hogy ki vagyok, mert nincs felébredve. Ez a mély alvás fázisban történik és reggel nem emlékszik semmire. Kitartást kívánok és vidd orvoshoz, de ne hagyd hogy lerázzanak, mert nálunk a gyerekorvos erről a betegségről nem is halott. Én vittem el a Heim Pál gyerek neurológiára, ahol tényleg megerősítették, hogy nem csak rossz álom. Én nem fogadtam el a gyógyszeres kezelést, hanem változtattunk az életünkön. Nincs tv, de van sok mese, türelem és odafigyelés.
2009. júl. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!