Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vagyok ennyire béna...

Csak én vagyok ennyire béna az együtt játszásban? Kreativitás hiánya vagy lustaság már? Hogy javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, és úgy érzem, hogy nem játszok vele eleget. Bölcsis, most szünet van, de korábban is ezt éreztem. Ha itthon vagyunk elmegy mindig az idő reggel a pakolászással, reggelivel, gyere öltözzünk, hogy menjünk le (fél óra) és már ott van, hogy 10 fél11. Addig csak teng leng a lakásban, néha elővesz pár játékot, de megunja. A páromnak és nekem állandóan nyafog, bezzeg a nagymamáknál... egy angyal gyerek.

Mindkét nagyszülővel nagyon jól elvan, állandóan kacag, nevet, mert a mamák kitalálnak mindenféle "hüle" játékot, ami tényleg semmi, de a gyereknek egy öröm. Én miért nem tudok ilyeneket kitalálni neki?

Tegnap pl. anyukámmal volt itthon este, addig míg el nem mentem (dokihoz) nyafogás, nyavalygás ezerrel, utána mint akit kicseréltek: hancúroztak, játszottak, elővettek olyan játékokat, amivel a fiam már rég nem játszott, pl. a tüske bedugós, és azon nevetett, hogy anyukám azt hajtogatta, mikor keveset vett ki belőle, hogy "á, ez nudli", mikor többet, akkor "hú, ez már döfi" Anyának úgy kellett leállítania, annyira nevetett. Nekem ilyen dolgok nem jutnak eszembe.... Miért?

Gondoltam arra, hogy mikor a mamáknál van, akkor persze ők csak vele foglalkoznak, hisz nincs házimunka stb. De ha leülünk rajzolni, festeni, gyúrmázni, hamar megunja, valószínűleg, mert nem tudok neki mit kitalálni....

Olyan rosszul érzem ez miatt magam. A párom is ha hazajön, szegény játszana a fiával, a fiam is már alig várja, de muszáj neki is kicsit akklimatizálódni, és sajnos a játék kimerül egy ágyon egymáson ugrálásban, vagy lovacskázásban, csakhogy a párom pihenni tudjon, vagy átkapcsolni a munkából a családba. Persze járunk ide-oda, együtt is, de az itthoni játékot én keveslem.

Mikor pici volt, rengeteget mondókáztunk stb... de mára már kimerült a repertoár. Velem van a nagy baj? Ti hogy csináljátok? Ráadásul jön a kistesó 3 héten belül, nem szeretném, ha mégjobban azt érezné, hogy nem játszunk vele... Egyébként egy kiegyensúlyozott, nyugodt kisfiú, tehát nincs figyelemhiánya.


Bocs, hogy hosszú lesz és köszi, ha elolvastátok.


2012. júl. 26. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt így egy kivülálló nem fogja neked megmondani, hogy igen lusta vagy, vagy nem vagy kreatív a gyerekkel....stb.

Ha te úgy érzed ez kevés, többet kéne játszani...stb. akkor hallgass a szívedre és változtass!!! Szerintem ezt csak akarni kell, szakíts egy kicsit több időt a gyerekre és a lényeg, hogy tartalmas legyen az együtt töltött idő! A netről sok ötletet lehet szerezni! Lehet, hogy nem tudod elengedni magad amikor játszotok? Én mindig próbálok a gyerek szintjére menni és sokszor lehet 'nem normálisnak' néznének, ha látnák hogyan hancúrozunk együtt! De ez is kell néha!!!!

2012. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt én is tapasztalom, hogy nagyszülővel jobban eljátszik a gyerek mint velem. De szerintem ez normális, vele ritkábban van, nagyi minden percben 110%-ban rá figyel, amit én nem tehetek meg. Én is érzek hasonlót, de próbálok tudatosan időt szakítani rá, hogy időnként csak vele legyek. A neten vannak jó ötletek, és vannak ilyen könyvek is: pl Anya taníts engem, stb. Utoljára azt játszottuk, hogy az autópályás szőnyegen gurigattuk a járműveket, és papírdobozokból csináltam házakat. Én rajzoltam ablakot, vágtam rá ajtót, ő matricákat ragasztott rá. Ha nincsenek spontán ötleteid, próbálj meg rákészülni előre, hogy mit fogtok játszani. Ha főzök, a lányom szívesen segít, nagyon élvezi, ha kevergetheti pl a palacsintatésztát. Odaültetem a pultra, beszélgetünk, mondom neki mit csinálok. Vagy ez például jó ötlet oldal: [link] illetve a Donna játszóháza könyv is hasznos, bár inkább nagyobbaknak. Kitartást, majd beletanulunk.
2012. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Igazából nem azzal van gond, hogy nem akarok vele játszani, mert ilyeneket mi is szoktunk, hogy együtt főzünk, sőt segít a házimunkában is, mert imád takarítani, most az ajtók vannak soron :o) ha lemegyünk a játszóra, ott is vele vagyok, együtt homokozunk, megyek vele a csúszdához, kommentálom, amit mond, kitalál, stb (szóval nem vagyok egy padon ülős beszélgetős anyuka), ha motorozni, biciklizni megyünk, akkor is próbálok alkalmazkodni hozzá, merre szeretne menni, leviszünk labdát, ütős játétokat, persze még nem tudja használni, de úgy teszünk, mintha, csak ez a "találjunk ki játékokat, meséket" nem megy nekem. Nem tudok bohóckodni önfeledten, mert nem jutnak eszembe bohóckodós dolgok. Mondjuk sosem voltam a társaság közepe sem, nem én vagyok az a poénkodós, beszólogatós a felnőtt társaságban sem....

Mese kitalálásához meg aztán végképp nincs türelmem, ha kéri, hogy meséljük el mi volt ma, akkor azt is két mondatban el tudom mondani és kész... pedig sokkal színesebben is el lehetne... ezzel van a bajom.

2012. júl. 26. 22:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok!

Szerintem - remélem - ettől még nem lesz semmi bajuk, és jó gyerekkoruk lehet!

Kb. ugyanúgy "szórakoztatom" én is a kicsimet ahogyan leírtad!

És szerintem többen is vagyunk így!

2012. júl. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!